Keel:
Eesti
Loomise aasta:
2013
Vanusevahemik:
16-19 a
Statistika:
vaadatud 4776 korda
kasutatud 3223 korda
lemmikuks märkimisi 0
kollektsiooni lisamisi 0

Litsents:

Täpsusta otsingut
! kuni !
 Sobib õpilasele iseseisvaks tööks
 Kvaliteedimärgid

Geoinformaatika


Õppematerjali tüüp: kursus
Autor: Eesti Teadusagentuur, Õppekomplekti on koostanud TÜ geograafia osakonna geoinformaatika ja kartograafia õppejõud Kiira Mõisja, Jüri Roosaare, Raivo Aunap ja Tõnu Oja, töös osalesid ka Ülle Liiber ja Vaike Rootsmaa ning AlphaGISi eksperdid.
Avaldaja: Katrin Saart
22. August 2013

Valikkursuse "Geoinformaatika" õppekomplekt sisaldab valikkursuse üldosa, õpikut ja õpilaste töölehti. Lisaks on võimalus luua endale e-kursus Moodle keskkonnas, kus on olemas ka õpetajamaterjalid ja lisamaterjalid.

E-kursus on kättesaadav Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) Moodle’i e-õppe keskkonnas https://moodle.hitsa.ee/course/index.php?categoryid=511?categoryid=511

Valikkursuse harjutused ja töölehed on kättesaadavad lisaks Moodle'i kursusele ka http://taurus.gg.bg.ut.ee/geoinformaatika/?page_id=21

 
Tänapäeval muutub järjest olulisemaks oskus kasutada asukohaga seotud andmeid. Meid ümbritsev ruum ei ole homogeenne; ruumi omadused (läbitavus, kasutatavus mingiks otstarbeks, mõju meie tervisele jne) on erinevad ja muutuvad ajas. Muutub ka meie suutlikkus seda ruumi tarbida. Geograafiline infosüsteem (GIS) on omavahel seotud tarkvara ja andmete kogum, mida kasutatakse geograafilise info vaatamiseks ja haldamiseks, ruumiliste seoste analüüsimiseks ning ruumiliste protsesside modelleerimiseks. Gümnaasiumi valikkursuse „Geoinformaatika” eesmärk on aidata õppijail avastada enda jaoks ruumi mõistmise mõnu.

    Geograafia

    Harno logo