Keel:
Eesti
Loomise aasta:
teadmata
Vanusevahemik:
8-10 a
Statistika:
vaadatud 1667 korda
kasutatud 848 korda
lemmikuks märkimisi 0
kollektsiooni lisamisi 0

Litsents:

Täpsusta otsingut
! kuni !
 Sobib õpilasele iseseisvaks tööks
 Kvaliteedimärgid

Õppevideo "Lepatriinu või herilase kuivviltimine"


Õppematerjali tüüp: video
Autor: Marina Kurvits, Evelin Kivi
Avaldaja: Marina Kurvits
19. Veebruar 2013

Iga õpetaja on kokku puutunud raskusega õigete võtete näitamisel tööõpetuses. Eriti, kui klassis on 26 õpilast. Tihti juhtub nii, et mõni õpilane ei näe alati, kuidas õpetaja töövõtteid tutvustab ning selle hõlbustamiseks tasub katsetada õppevideo kasutamise võimalusi tööõpetuse tunnis.
 
Kasutades video abi saavad lapsed kiiresti ettekujutuse tunnitööst. Taustamuusika vaid elavdab seda. Peale video vaatamist arutada läbi ohud seoses selle tööga. Siis muretsevad lapsed endale lauale vajalikud vahendid ning video saab uuesti üle vaadatud. Nüüd on lastel võimalus alustada oma tööd. Õpetaja käib klassis ringi ja juhendab, sest mõned õpilased vajavad abi ja toetust, et oma tööd edukalt sooritada. Lapsed jõuavad esimese tunni lõpuks putuka keha katta villaga.

Teises tunnis jätkatakse tööd. Alustades putuka tiibade poolitamisega, mille järel valmistatakse pea. Tippida tuleb rahulikult, sest penoplastpall võib muutuda väga pehmeks. Et tegu oleks lepatriinuga, siis tuleb lisada täpid. Õpetaja võiks veel üle rääkida täppide paigutuse tiibadel.

Kui on aeg traadist jalgade painutamise juures, siis õpetaja jätab seinale skeemi pildi, et jalad paremini õnnestuks.
Painutatud jalad asetada paberile ning seejärel kinnitada kuumaliimiga. 2. - 3. klassi õpilastel võiks aidata seda teha õpetaja. 4. klassi õpilased saavad sellega juba ise hakkama.

Kui töötada aktiivselt videoga, siis on õpetajal rohkem aega abistada abivajajaid ja paljud lapsed saavad tööga iseseisvalt hakkama.
    Töö- ja tehnoloogiaõpetus

    Tehnoloogiaõpetus

    Algõpetus, Eesti keel (emakeel), Inimeseõpetus, Kehaline kasvatus, Kunst, Käsitöö, Loodusõpetus, Matemaatika, Tehnoloogiaõpetus

    Tehnoloogiaõpetus

    Algõpetus, Eesti keel (emakeel), Inimeseõpetus, Kehaline kasvatus, Kunst, Käsitöö, Loodusõpetus, Matemaatika, Tehnoloogiaõpetus