Keel:
Eesti
Loomise aasta:
teadmata
Vanusevahemik:
16-18 a
Statistika:
vaadatud 2035 korda
kasutatud 966 korda
lemmikuks märkimisi 0
kollektsiooni lisamisi 1

Litsents:

Täpsusta otsingut
! kuni !
 Sobib õpilasele iseseisvaks tööks
 Kvaliteedimärgid

Tehnoloogia 4


Õppematerjali tüüp: kodulehekülg, kursus
Autor: Urmas Buhvestov
Avaldaja: Urmas Buhvestov
14. Märts 2013

3D-modelleerimine Solid Edge'is, CNC-freespingi tutvustamine, Solid Edge mudeli teisendamine freespingi juhtimiseks kasutavaks G-koodiks.

Kursus baseerub suurel määral TehnoTiiger+ õppematerjalil. Tundides saab antud raamatut kasutada nii paberkujul kui ka veebist. Samas on vahepeal programmide versioonid veidi muutunud ning kursuses kasutatakse mitmeid detaile, mis võiksid õpilastele olla veidi lihtsamad hoomata kui originaalõppematerjalis.

Materjal on tekkinud Tamme Gümnaasiumi reaalse kursuse logiraamatuna, et õpilastel oleks koht, kust tunnis räägitut meelde tuletada (paaristund üle nädala). Osa juhendeid on sisestatud enne tundi, osa hiljem. Seetõttu on materjalis ka palju koolisiseseid viiteid (kuupäevad, kettad, rühmad) ja stiililisi erinevusi ajavormide kasutamisel.

Konkursil "Täna samm, homme teine" teise vooru valitud õppematerjal.
 

Esimene tund: Tutvus Solid Edge ja modelleerimisega. Esimeseks praktiliseks tööks õpilastele joonestamiskursustelt tuttava detaili modelleerimine arvutis.

Teine kuni viies tund automudeli modelleerimine iseseisva tööna TenhoTiiger+ õpematerjali järgi. Selles materjalis lihtsad mõned näpunäited tunnis tekkinud probleemide lahendamiseks või teistsuguste võtete kasutamiseks.

Kuues ja seitsmes tund nccad programmi ja freespingiga tutvumine. Sarnaseid materjale olen kasutanud varem 6.-7. klassi tööõpetuses. Kuigi enamus tööd toimub arvutiklassis sai selles tunnis igaüks ka käed hetkeks puruseks.

Kaheksas tund Solid Edge kontrolltöö tagasiside

Üheksas kuni üheteistkümnes tund Solid Edge detailist G-koodi saamine. Kuna originaalõppematerjalis on liialt keeruline näidisdetail ning esimese rühma tund juhtus valentinipäevale, siis kasutan auto kere asemel kahte erinevat südame kuju. Kiiremad ja asjast tõeliselt huvitatud õpilased saavad lihtsa detaili põhjal ettevalmistuse keerulisema juhendi kallale asumiseks.

  Haridustehnoloogia, Haridustehnoloogia, Informaatika, Informaatika, Muusika, Muusika

  Informaatika

  Tehnoloogiaõpetus

  Algõpetus, Eesti keel (emakeel), Inimeseõpetus, Kehaline kasvatus, Kunst, Käsitöö, Loodusõpetus, Matemaatika, Tehnoloogiaõpetus

  Tehnoloogiaõpetus

  Algõpetus, Eesti keel (emakeel), Inimeseõpetus, Kehaline kasvatus, Kunst, Käsitöö, Loodusõpetus, Matemaatika, Tehnoloogiaõpetus

  Urmas Buhvestov

  Uue õppekava järgi peaks tegemist olema gümnaasiumi loodusainete valikainega "3D- modelleerimine". Ei leidnud säärast ainet ainete loetelust leida.

  Urmas Buhvestov 23.02.2013

  Harno logo