Digitaalne õppematerjalide komplekt gümnaasiumi riikliku õppekava bioloogia II kursuse õppimise ja õpetamise toetuseks. Lisatud on juhendid IKT vahendite kasutamiseks digikursuse läbimisel.
Õppematerjalidena on toodud vastavate teemade esitlused, 3D mudelid, audio-ja videomaterjalid, testid, interaktiivsed mudelid.
Nende materjalide toel saad aru:
- miks me hingame, miks peab sööma, miks on vaja taimi, kuidas energiat saadakse, kuidas kantakse energiat ühest kohast teise ja kuidas talletatakse. Nende teadmiste abil oskad ise täisväärtuslikku elu elada ja saad aidata teisi näiteks energiakriisi või näljahädaga võitlemisel;
- kuidas toimub rakkude ja organismide paljunemine ning viljastumine, kuidas vältida soovimatut rasedust ja suguhaigusi, mida peab teadma loote arengust, miks me elu jooksul muutume, kuidas surevad rakud ning miks me vananeme ja sureme. Nende teadmiste abil saad ise elada tervema ja õnnelikumana ning mõistad, kuidas tagada hea elu ka oma lastele;
- kuidas toimivad närvisüsteem ja hormoonid, millised on meie kaitsemehhanismid, mis tähtsad rollid on verel ning kuidas tagatakse erinevate elundkondade koostöös tasakaal inimese elus (näiteks püsiv temperatuur või kehakaal). Nende teadmiste abil saad hoida oma tervist ja jagada teistele soovitusi tervislike eluviiside järgimiseks.
Muudame bioloogia õppimise huvitavamaks!
Materjalid on valminud Euroopa Liidu rahadega TeaME programmi/ teadusagentuuri kaudu.
Urmas Heinaste 06.11.2014