Keel:
Eesti, Keelest sõltumatu
Loomise aasta:
2012
Vanusevahemik:
6-9 a
Statistika:
vaadatud 4431 korda
kasutatud 2105 korda
lemmikuks märkimisi korda
kollektsiooni lisamisi 0

Litsents:

Täpsusta otsingut
! kuni !
 Sobib õpilasele iseseisvaks tööks
 Kvaliteedimärgid

Õppevideo "Liblika voltimine"


Õppematerjali tüüp: video
Autor: Marina Kurvits, Evelin Kivi
Avaldaja: Marina Kurvits
19. Veebruar 2013

Iga õpetaja on kokku puutunud raskusega õigete võtete näitamisel tööõpetuses. Eriti, kui klassis on 26 õpilast. Tihti juhtub nii, et mõni õpilane ei näe alati, kuidas õpetaja töövõtteid tutvustab ning selle hõlbustamiseks tasub katsetada õppevideo kasutamise võimalusi tööõpetuse tunnis.
 
Tund arvutiklassis

Õpetaja on võtnud vajalikud töövahendid arvutiklassi kaasa. Kuna 1 klass on töötanud arvutitega terve aasta, siis tööõpetuse tunni läbiviimine ei olnud probleem. Lapsed olid väga elevil ning katsetamishoos. Õpilased töötavad iseseisvalt arvutiga. Eelnevalt on selgitatud, kuidas saab vajadusel panna video pausile ning kuidas jätkata juhendi vaatamist. Lastel on võimalik vaadata juhendit nii mitmel korral, kui vaja. Kui esineb probleeme, siis pöörduda õpetaja poole.
Vastavalt juhendile tegutsevad ka lapsed.

Tänu videole, said oma tööga täiesti iseseisvalt hakkama 20 % õpilastest. Piisas vaid ühest korrast video vaatamisest. Mõni laps pidi videot jälgima mitu korda, sest eksiti ovaalide välja lõikamisel. Lõpptulemusega ei jäänud rahule 2 last. Neist ühel õpilasel on käeline tegevus väga nõrgalt arenenud ja seepärast oli ka tulemus kehvem. Kuid ta ei löönud tööle käega, vaid palus õpetaja abi, et jõuda soovitud tulemuseni. Õpetaja töö oli lihtsustatud ja kõik jäid oma töötulemusega rahule. Eduelamus oli suur.
  Töö- ja tehnoloogiaõpetus

  Alusharidus

  Tehnoloogiaõpetus

  Algõpetus, Eesti keel (emakeel), Inimeseõpetus, Kehaline kasvatus, Kunst, Käsitöö, Loodusõpetus, Matemaatika, Tehnoloogiaõpetus

  Tehnoloogiaõpetus

  Algõpetus, Eesti keel (emakeel), Inimeseõpetus, Kehaline kasvatus, Kunst, Käsitöö, Loodusõpetus, Matemaatika, Tehnoloogiaõpetus

  Alusharidus

  Alusharidus

  Harno logo