Eva Tšepurko

    Navigatsioon

    Hiliseimad kommentaarid

    Kommentaare pole

    • Ajaveebid
    • Eva Tšepurko
    • Valga lapsed said uue kaasaegse ringi ja nutitehnikat

    Valga lapsed said uue kaasaegse ringi ja nutitehnikat

    Vaata Maailma SA koos EMT, Elioni ja Microsoftiga on võtnud eesmärgiks soodustada uute infotehnoloogia-alaste huviringide tekkimist. Selle jaoks oli välja kuulutatud projektikonkurss, et leida 20 huviringi, mis saaksid 2012.-2013. õppeaastal toetajatelt rahastuse. Oodatud olid infotehnoloogia-huviringide ideed 10-19 aastastele õpilastele. Konkursi lõpptähtaeg oli 30. august.

    Projektikonkursile esitati  87 erinevat rahastamistaotlust. Kuna koolide ja huviringide huvi üle Eesti oli väga suur, otsustati rahastada 36 huviringi, mis tegutsevad algaval õppeaastal “Nutilabori“ nime all.  

    Nutilabori projekti käigus arendatakse 2012.-2013. õppeaastal noorte infotehnoloogia alast huvitegevust Eestis, pakutakse suuremale hulgale noortele infotehnoloogiaga seotud huviringides osalemise võimalust  kasvatades seeläbi nende huvi antud eriala õppimise vastu.     Valga Vene Gümnaasium osales projektikonkursil ja jõudis lõppvooru oma huviringi ideega „Turvaline Internet QR koodide abil “. Vaata Maailmaa SA koos EMT, Elioni ja Microsoft Eestiga toetavad Valga Vene Gümnaasiumi  huviringi tegevust tahvelarvutite  ja nutitelefonide soetamisel . Oktoobrist alustab  tööd Valga Vene Gümnaasiumis kaks huviringi rühma, kuhu on oodatud  kõik huvitatud lapsed Valga linnas. Tööd alustab noorte rühm,  kuhu oodatakse   10-14aastased lapsed ja vanem 15 - 19 aastaste rühm. Tunnid toimuvad nii eesti kui ka vene keeles. Valgamaa laste  osalemist huviringis  toetab Vaata Maailma SA ning  seega on ringis osalemine lastele tasuta.   Huviringi raames õpetatakse kasutama turvaliselt tehnoloogiat, vaadatakse, kuidas nutitelefone  ja tahvelarvuteid saab kasutada õpetöös, loome sündmustele QR koodid ning kasutame nende töötamist  nutitelefonidega linnas, koostame lugemisrada ja õuesõppimise jaoks looduse rada, kus puude  ja põõsade  jaoks teeme QR koodi ning kõige väiksemad osalejad saavad seda katsetada, loome oma esimesed appid (ehk rakendused), paneme kokku muusika, teeme filme -  seega püüame seda kõike teha turvaliselt. Huviringide juhtideks  on Eva Tšepurko  ja Marvin Mägi. Huviringidele olid  Elionist ja EMTst tellitud eri tootjate  tahvelarvutid ning nende katsetamine huviringis annab ka lastele ülevaate, kas osta kunagi selline tehnika või mitte, ja millist on parem valida, mida silmas pidada ostu tegemisel. Mõnele lapsele see ongi ainukene võimalus kasutada kaasaegset ?tehnikat ja ajaga kaasas käia! Huviringis tehtud töödest koostatakse ajaveeb nii, et ka teised saavad seda põnevat materjalil kasutada. Järgmine kord, kui Valga elanikud leiavad „imelikke  mustreid“ ehk  QR koode,   neid  mobiiltelefonidega skaneerivad ja läbi loevad, siis mõelge, et see võiks just huviringi tegevus olla!

    Rohkem infot projekti kohta:  www. nutilabor. ee

     

    Haridus- ja Noorteamet