Uudiskiri

E-õppe uudiskirja veebikodust leiab digiõppega seotud uudiseid, artikleid ja viiteid Eestist ning mujalt maailmast. Uudiskiri annab hea ülevaate valdkonna suundumustest ning jagab parimaid praktikaid ja häid ideid, mida oma kooliski kasutada.

Uudiskiri kolib täielikult veebi

Käesolevast aastast e-õppe uudiskiri enam paberkandjal ei ilmu, digivaldkonna uudiseid, uusi trende ning parimaid praktikaid kajastame edaspidi Koolielu haridusportaalis.

Loe edasi...

 •  

  eTwinningu õppimisüritused toovad maailma klassiruumi

  13. Märts 2017
  eTwinningu koostööprogramm pakub õpetajatele hulgaliselt rahvusvahelisi koolitusvõimalusi. Lisaks Euroopa eri riikides toimuvatele seminaridele saab teadmisi värskendada ja teiste kogemustest kuulda ka veebipõhistel koolitustel ehk õppimisüritustel.
 • Kas sinus on peidus ProgeTiigrit?

  Kas sinus on peidus ProgeTiigrit?

  13. Märts 2017
  Eelmise aasta lõpus avalikustas HITSA ProgeTiigri kogumiku 52 erineva veebipõhise vahendi ja keskkonnaga, mida koolides üle Eesti on kasutusele võetud. Tutvume lähemalt, miks kogumik loodi ja kuidas seda enda ning oma õpilaste heaks parimal moel tööle panna.
 • Heilo Altin: Eesti koolisüsteemis võiksid asjad olla nagu ümberpööratud klassiruumis

  Heilo Altin: Eesti koolisüsteemis võiksid asjad olla nagu ümberpööratud klassiruumis

  13. Märts 2017
  MTÜ Robootika eestvedaja ja FIRST LEGO League programmijuhi Heilo Altini elus on tehnika ja loodus kenasti tasakaalus: pool aastat on täidetud koolirobootikaga ja pool talupidamisega.
 •  

  Õpetaja tähtkujus sündinud

  13. Märts 2017
  Gustav Adolfi Gümnaasiumi keemiaõpetaja Katrin Soika ütleb, et ei kujuta ennast üheski teises ametis ette, sest on eluaeg tahtnud õpetaja olla. Rääkisime aasta gümnaasiumiõpetajaga nii õpetajatööst, keemiast kui ka digipädevustest.
 •  

  Rahvusvaheline raamleping pakub koolidele soodsamaid ja turvalisemaid pilveteenuseid

  13. Märts 2017
  Üleeuroopaline teadusvõrk GÉANT sõlmib pilveteenuste kohta 4-aastase raamlepingu rohkem kui 20 kommertspakkujaga 36 riigis. Edaspidi saavad soodsamaid pakkumisi kasutada kõik Eesti koolid ja kõrgkoolid.
 • Valgamaa Kutseõppekeskus on digilainel

  Valgamaa Kutseõppekeskus on digilainel

  13. Märts 2017
  Valgamaa Kutseõppekeskus saavutas 2016. aasta lõpus suure tunnustuse - esmakordselt välja kuulutatud Samsung Digi Passi võit läks kutseõppekeskuse tiimile “Nutikad logistikud” - Paulina Sugrovale, Karen Kljopovile ja Tanel Aavistule - rakenduse “Nutikas laotarkvara” prototüübi eest.
 • Innoka noored: kui sa õpetuse järgi ei tee, siis see on leiutamine

  Innoka noored: kui sa õpetuse järgi ei tee, siis see on leiutamine

  03. Oktoober 2016
  Enne kui alustan jutuajamist Haapsalu Innovatsioonikeskuse Innokas juhi Angela Leppikuga, tuleb meil koos vastus leida ühele põhimõttelisele küsimusele, mis persooniloole suuna annab: kas selle loo peategelane on tema või Innokas? „Peategelane on ikka Innokas, see on põnevam."
 •  

  Digipeegel – kui digiküpsed on meie koolid

  03. Oktoober 2016
  HITSA koostöös HTM-iga avas sellel sügisel ajaloo suurima toetusmeetme põhikoolidele tahvel-, süle- ja lauaarvutite soetamiseks.
 • Haridustehnoloogide võrgustik elab ning liigub edasi

  Haridustehnoloogide võrgustik elab ning liigub edasi

  03. Oktoober 2016
  Augustis kogunesid haridustehnoloogid HITSA koordineerimisel 10. korda toimuvasse suvekooli, mis seekord peeti Kopra talus Viljandimaal. Tähistamaks kümne aasta möödumist võrgustiku loomisest, palusime haridustehnoloogidel nimetada ühiseid saavutusi.
Haridus- ja Noorteamet