Lugemiskoer lasteaias/koolis

Autor: Jane Jaggo 20. Aprill 2015

Tere. Olen Jane ja töötan Tartu Sipsiku lasteaias õpetajana. Lisaks oma põhitööle lasteias, tegelen koos afganistani hurda Tenteliga laste lugemaõppimise abistajana Tartu linna raamatukogudes, koolides ja lasteaedades. Lugemiskoer ehk siis kuulamiskoer annab lapsele võimalust olla tema ise ja lugeda looma juuresolekul just nii hästi kui ta oskab. Looma juuresolek mõjub lapsele rahustavalt, motiveerivalt ja võtab maha pingeid. Lisaks lugemisteemale käin lastele rääkimas koerapidamise headest tavadest- miks, kuna ja kust võtta perre kutsikas. Milline vastutus kaasneb kutsika/koera majja tulekuga, kuidas käituda kohtudes võõra koeraga tänaval jne. Miks ma seda teen- liiga palju on hooletut suhtumist lemmikloomadesse ja kui juba varakult alustada laste teavitustööga selles vallas, siis ehk saabub kunagi ka hetk, kus meie inimesed hoolivad lemmikutest natukenegi rohkem. Olen seda programmi läbi viinud tänaseks ca 11 aastat ja kunagistest kuulajatest on kasvanud päris teadlikud koeraomanikud. Minu koer on läbinud eksami ja kuulume rahvusvahelist sertifikaati omavate abi- ja teraapiakoerte seltskonda. Loengute lõpus on lastel võimalik ka koera silitada, harjata ja esitada küsimusi.
Programm kestab 1-1,5 tundi ja sisu oleneb laste vanusest. Programm on tasuta, kuid Tartust väljapool palume katta sõidukulud. võimalik esitada asutusele arvet.
Minuga saab ühendust meili janejaggo@gmail.com või siis Tartu Lugemiskoerte FB lehekülje kaudu.

Kommentaarid