• Kogukonnad
  • Mõistekaart ainetunnis, 17.09 - 07.10.2012

Mõistekaart ainetunnis, 17.09 - 07.10.2012


suletud kogukondKogukonna liikmed: 35
Omanik: Tiia NiggulisTüüp: Õpikogukond

See kursus on komplekteeritud!

Sel õppeaastal toimub kõikidele Tiigrihüppe koolitustele registreerumine läbi infosüsteemi aadressil https://kis.hm.ee/. Keskkonda saab sisse logida ID-kaardi abil. Kui ajutiselt ei saa ID-kaarti kasutada, siis on võimalus sisse logida ka parooliga, parooli saamiseks tuleb pöörduda oma kooli EKISe administraatori poole (tavaliselt on selleks sekretär või infojuht). Kui kasutajal ei olnud varem EKISe kontot, siis esmakordsel sisselogimisel ID-kaardiga küsitakse e-posti aadressi, kooli ja ametit. Sisse logides näete avalehel plokki "Tiigrihüppe IS". Selles plokis tuleb valida "Koolitused" (tee klõps väikesel noole sõna Koolitused ees) ning nende seast valida välja õige koolitus ja klikkida "Registreerun". Tutvuge ka täpse juhendiga. Tehniliste probleemide puhul pöörduge kis@hm.ee. EKISes saavad koolitustel osalejad täita ka tagasisideküsitluse, samuti saab sellele järgnevalt elektroonse tunnistuse, mille võib soovi korral ise välja trükkida.

Kui olete EKISes registreerunud, tuleb liituda Koolielus vastava koolituskogukonnaga: minge koolituskogukonna lehele ja vajutage paremal üleval kastil "Palu liikmelisust". Koolitaja kinnitab teid seejärel osalejaks.


NB! Materjalid leiad, kui oled Kooliellu loginud ja liitunud õppimisüritusega Kogukondade leheküljed alt.

Mõistekaardi ehk märksõnaskeemi abil saab verbaalse teksti esitada visuaalselt. Kaart koosneb mõistetest (sõnadest), mis on tavaliselt ümbritsetud ringidest või kastidest ja joontest, mis ühendavad erinevaid mõisteid. Kursusel tutvutakse mõistekaardi meetodi ja selle kasutusvaldkondadega lähemalt ning õpitakse neid looma erinevate tarkvarade abil.

Aeg: 17.09 - 07.10.2012

Sihtgrupp: õpetajad (I – IV kooliaste)

Kursuse eesmärgid:

  • tutvuda mõistekaardi meetodiga ning selle rakendamise võimalustega ainetunnis
  • õppida looma ja kasutama mõistekaarte erinevates tunni faasides

Peamised teemad ja IKT vahendid, keskkonnad, mida õpitakse kasutama:

  • tutvumine mõistekaardi meetodiga, mõiste- ja ideekaartide võrdlus
  • mõistekaardi eelised ja kasutusvaldkonnad
  • mõistekaardi loomine veebipõhiste (Mindomo, Text2MindMap vm) ja arvutisse installeeritavate (VUE, Cmap vm) programmide abil

Kursuse läbiviija:

Tiia Niggulis: tiianiggulis[ät]hotmail.com

 

This group's membership is closed and its content is accessible only by members.

Haridus- ja Noorteamet