Ansamblijuhi meistriklass

Avaldaja August Pulst
01.11.2021

Koolituse eesmärgiks on anda osalejatele kätte efektiivne meetod, mis aitab neil väga hästi hakkama saada erineva taseme ja kooslusega ansamblite ja orkestrite ees saavutamaks kiiresti koosmängu mõnu. 

Selline ansamblijuhendamise meetod arendati välja EthnoFonik meeskonna poolt Prantsusmaal ning kannab nime ETHNO pedagoogika, mis tugineb kolmele olulisele faktorile: kuulmise järgi meloodiate ja harmoonia õppimine; võrdsus - õpitakse üksteiselt ja igaühel on võimalus olla vaheldumisi õpetaja ning õpilase rollis.

Koolitaja: Merike Paberits on vabakutseline muusik ja õpetaja. Tema põhiinstrumentideks on flööt, eesti torupill ja parmupill. Hetkel töötab koosmängu ja rahvapäraste puhkpillide õpetajana H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ja Helivõlu Muusikakoolis ning on Eesti ETNO laagri kunstiline juht. 

Koolituse I osas (18. - 21. november 2021) uurime järgi, mis on ETHNO pedagoogika (tutvusime erinevate arranžeerimisvõimaluste, dirigeerimiseks vajalike käemärkide, ansambli kui meeskonna toimimiseks vajalike faktorite, kuulmise teel õpetamismeetodi, ETHNO kontseptsiooni ja veel palju muuga) ja kuidas seda praktikas kasutada. 

Koolituse II osas (28 veebruar. - 4. märts 2022) toimub vahepealse praktika analüüs ning kinnistatakse eelmisel korral õpitut läbi praktiliste harjutuste, õpitubade ning tehakse kogu protsess (lugude õppimine, seadmine ja juhendamine) üheskoos veelkord läbi, luues kontsertkava, kus iga kursuslane saab juhendajana end grupi ees ning mängijana grupi sees proovile panna. Kursus lõpeb kontserdiga.

Merike Paberits on vabakutseline muusik ja õpetaja. Tema põhiinstrumentideks on flööt, eesti torupill ja parmupill. Hetkel töötab koosmängu ja rahvapäraste puhkpillide õpetajana H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ja Helivõlu Muusikakoolis ning on Eesti ETNO laagri kunstiline juht. Merike on muusikalist tuntust kogunud järgnevates koosseisudes: Nikns Suns, Black Bread Gone Mad ja Paberits & Tirmaste. Ta on läbinud ETNO-pedagoogika kursuse "EthnoFonik I" 2012. aastal Pariisis kursusel ning täiendanud end järelkursusel "EthnoFonik All Stars" 2017. aastal. Lisaks on ta oma teadmisi rakendanud ja uusi kogemusi kogunud erinevates ETNO-laagrites ning tegutseb ka August Pulsti õpistu koolitajana. 

Muusika, Muusika ja esituskunstid
Õpetaja, Huvijuht, Noorsootöötaja, Õpilane, Muu
Viljandi pärimusmuusika Ait, Tasuja 6 , Viljandi
54 h
225
18.11.2021
04.03.2022
Kristel Vihman
58031786
pulst@folk.ee
Haridus- ja Noorteamet