Pixlr

Ingrid Maadvere

Avaldaja Ingrid Maadvere
24.10.2014 Kommentaarid (0)

, ,

, Ajalugu, Algõpetus, Alusharidus, Bioloogia... +

Kirjeldus

Pilditöötlus veebis

Ligipääsetavus: sellel fototöötluslahendusel on nii tasuta kui tasuline versioon. Rakenduse kasutamiseks ei pea kontot looma: piisab, kui teenuse avalehel klikata Launch web app (kui kasutada süle- või lauaarvutit) ning saabki alustada foto üleslaadimisest või selle veebiaadressi (URL) sisestamisest. Erinevus sisselogimisega töötlemisest: sisse logides saab pilte oma kontole salvestada ning stiliseerimisvõimaluste ja efektide valik on laiem.

Tehnilised piirangud: neid on vähe. Pixlr’il on nii veebpõhine töötluskeskkond kui ka rakendus, mida saab oma arvutisse (nii Windowsi kui Maci seadmesse) installeerida. Rakendus töötab kõigi veebilehitsejatega, lisaks on olemas ka Androidi ja iOSi mobiiliäpid.

Funktsionaalsus: Pixlr’i võiks paigutada Photoshopi ja Gimpi matkijate hulka. Töötlusvõimalusi on rikkalikult, alates põhiasjadest nagu foto suuruse muutmine, lõikamine ja punasilmsuse eemaldamine kuni rohkete filtrite ja kohandusteni (adjustments). Programm toetab ka kihte ja maskimist. Kõigi nende vahendite rakendamisel saadud tulemuse kvaliteediga võib vähemalt esmase testimise järel päris rahul olla.

Kasutajamugavus: Pixlr’iga töötamine on väga lihtne neile, kes on varem puutunud kokku Photshopi või Gimpiga: menüüd, tööriistaribad ning tööriistade seadistused on paljuski samad. Kasutajaliides on selge ja puhta disainiga ning parempoolseid menüüplokke (kihid, navigaator) saab oma soovi järgi ringi liigutada. Samas neile, kes Photoshopi/Gimpi-laadsete programmidega vähe kokku puutunud, võib mõne tööriista kasutamine arusaamatuks jääda. Seega on Pixlr’i käsitsemine mugavam neile, kellel varasem kogemus fototöötlusprogrammidega olemas.

Salvestamisvõimalused: Pixlr võimaldab salvestada png-, jpeg-, tiff-, bmp- ja pxd-formaadis (viimane on Pixlri-omane kihte toetav vorming) faile. Salvestamisel saab protsentuaalselt määrata ka foto kvaliteeti. Salvestada saab oma arvutisse, Facebooki, Picasasse, Flickrisse või Pixlri kontole.

Kokkuvõtteks: tasuta fototöötlusvahendina kohta pakub Pixlr palju võimalusi ja head kvaliteeti. Kasutajaliides on puhas ja meeldiv. Samas algajal fototöötlejal on ilmselt tarvis aega ja juhiseid, enne kui ühe või teise tööriista toimimine selgeks saab. Seega algklassilastele fototöötluse tutvustamist selle vahendiga alustada ei tasu.

Ülevaate ja juhendi koostas Jaanika Hirv

 

Veebiaadress

https://pixlr.com


Haridus- ja Noorteamet