Oma profiili seadistamine

Igale registreerunud Koolielu kasutajale tekib portaalis isiklik profiil, mida on võimalik oma soovide järgi seadistada. Teie kontoga seotud profiiliseadistustele saate ligi valides Minu Koolielu menüüs lingi Minu profiil. Kasutajaprofiili all on järgmised võimalused:

1. Teave kasutaja kohta
Saate lisada teavet enda kohta ning seadistada seda, kes seda teavet näevad.
Iga kasutaja võib soovi korral lisada või muuta enda kohta järgmist infot: nähtav nimi, minust (pikem enesetutvustus), lühike kirjeldus, asukoht, huvid, oskused, e-maili kontakt, telefon, mobiiltelefon, kodulehekülg, ained. Samuti saab valida ühe neist rollidest: õpetaja, direktor, huvijuht, noorsootöötaja, lapsevanem, õpilane, muu.
Iga infovälja juures on võimalik seadistada seda, kes seda näevad – kas teave on privaatne (nähtav ainult teile endale); nähtav ainult teie Koolielu sõpradele, kõigile sisselogitud Koolilelu kasutajatele või avalik.

2. Vidinad
Iga kasutaja saab oma profiilileheküljele lisada ka erinevaid vidinaid, mis kuvavad teavet tema huvide, Koolielu tegevuste jms kohta. Iga vidina juures saab hammasrattaga ikooni juurest muuta, kes antud teavet näevad – privaatne / sõbrad / sisselogitud kasutajad / avalik.
Vidina vasakus nurgas on ka kolmnurk, kust saab seda väiksemaks või suuremaks teha.

3. Profiili seadistamine
Kasutaja pildi ehk avatari alt saab iga kasutaja muuta oma avatari, muuta profiili või muuta seadistusi: nime, parooli ja e-posti aadressi, millega Koolielu konto on seotud. Samuti saab profiili seadistuste alt vaadata konto statistikat – mitu kirja olete saatnud, faili lisanud jne ning muuta seda, kuhu, kas Koolielu postkasti või teie e-postile, suunatakse erinevaid teavitusi.

4. Lisavõimalused
Igal kasutajal on lisaks oma profiili alla võimalik lisada ajaveeb ehk blogi, üles laadida faile, lisada veebilehekülgi ja viiteid ehk järjehoidjaid. Ka kõigi nende puhul saab muuta seda, kes neid näeb – kas ainult kasutaja ise, tema Koolielu sõbrad, kõik sisselogitud portaali kasutajad või on vastav üksus veebis avalik.

Haridus- ja Noorteamet