E-Õppe Uudiskiri: november 2015

 • eTwinningu sünnipäev tõi kokku tublimad tvinnijad

  eTwinningu sünnipäev tõi kokku tublimad tvinnijad

  23. November 2015
  Novembri alguses tähistas sadakond eTwinningu õpetajat programmi 10. sünnipäeva. Rahvusvaheline eTwinningu programm koondab üle 300 000 õpetaja kõikjalt Euroopast, Eestist on programmiga liitunud üle 3000 aktiivse õpetaja.
  Arhiveeritud.
 • Eesti e-kursuse kvaliteedimärgi protsess pälvib rahvusvahelist huvi

  Eesti e-kursuse kvaliteedimärgi protsess pälvib rahvusvahelist huvi

  23. November 2015
  2007. aastal hakati Eesti kõrgkoolides ja kutseõppeasutustes e-kursuseid tegema üha kasvavas mahus, mistõttu moodustati e-õppe kvaliteedi töörühm. Esimese ülesandena koostas see töörühm õppejõududele juhendmaterjali hea e-kursuse loomiseks.
  Arhiveeritud.
 • Minu kogemus: Facebook kui töö- ja õppevahend

  Minu kogemus: Facebook kui töö- ja õppevahend

  23. November 2015
  Kui mind 2009. aasta suvel Facebookiga liituma kutsuti, ei võtnud ma vedu. Paar kuud hiljem liitusin aga ise uue, populaarsust koguva sotsiaalvõrgustikuga. Praeguseks on Näoraamat saanud lahutamatuks abivahendiks kõigis mu töödes.
  Arhiveeritud.
 •  

  TALOE projekt aitab õppejõududel hindamismeetodeid valida

  23. November 2015
  Ilmselt on paljud õppejõud uut veebipõhist kursust kavandades mingil hetkel seisnud küsimuse ees, milliseid hindamismeetodeid just sellel kursusel saavutatavate õpiväljundite hindamiseks kasutada. TALOE projekt aitab selle valiku tegemist kergendada.
  Arhiveeritud.
 •  

  "TACCLE3 Coding" populariseerib programmeerimist

  23. November 2015
  Euroopa Komisjon on oma meetmetest ja programmidest reaalainete populariseerimisega seotud tegevusi ja rahvusvahelisi koostööprojekte tõsiselt toetama asunud, luues selle tarbeks ka projekti "TACCLE3 Coding".
  Arhiveeritud.
 • MENTEP loob veebipõhise tööriista digipädevuste hindamiseks

  MENTEP loob veebipõhise tööriista digipädevuste hindamiseks

  23. November 2015
  MENTEPi projekt on võtnud luubi alla Euroopa õpetajate digipädevuste parendamis ning plaanib selleks luua valideeritud tööriista õpetajale, mis aitab mõõta ja jälgida enda digipädevuste arengut ning saada soovitusi edasisteks sammudeks.
  Arhiveeritud.
 •  

  E-õppe programmi BeSt mõjud partnerkõrgkoolides

  23. November 2015
  Aastatel 2008–2013 viidi Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) koordineerimisel ellu kõrghariduse e-õppe programm BeSt, mille eesmärk oli e-õppe vahendite ja võimaluste kasutamise ning pideva edasiarendamise toel tõsta programmi kaasatud kõrgkoolides taseme- ja täiendusõppe kvaliteeti.
  Arhiveeritud.
 • Õppematerjalide olümpiavõitja Airi Aavik

  Õppematerjalide olümpiavõitja Airi Aavik

  23. November 2015
  HITSA digitaalsete õppematerjalide konkursi „Täna samm, homme teine“ võitis Virtsu Kooli direktor ja eesti keele õpetaja Airi Aavik tööga „Funktsionaalstiilidest praktiliselt“.
  Arhiveeritud.
 • Haridustehnoloog tõukab tagant ja aitab järele

  Haridustehnoloog tõukab tagant ja aitab järele

  23. November 2015
  Digiajastu jõudmine kõikide haridustasemete õpetajate ja õppijateni on üks põnev paratamatus, edasiviiv jõud. Haridustehnoloogide osa selles on hindamatu. Võtame seekord uudiskirjas luubi alla kutsekoolide õppekavarühmadepõhised haridustehnoloogid ning alushariduse haridustehnoloogid.
  Arhiveeritud.
 • Digiturvalisus on elustiil

  Digiturvalisus on elustiil

  23. November 2015
  Sügisel toimus Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatud digiõppe päev, mis sel aastal oli pühendatud digiturvalisuse teemale ning kandis pealkirja „Miks Google küsib minu telefoninumbrit?“. Veebiseminar kujunes üle ootuste menukaks, vaatajaid oli enam kui 4000.
  Arhiveeritud.
Haridus- ja Noorteamet