Käesolevast aastast e-õppe uudiskiri enam paberkandjal ei ilmu, digivaldkonna uudiseid, uusi trende ning parimaid praktikaid kajastame edaspidi Koolielu haridusportaalis.
eTwinningu koostööprogramm pakub õpetajatele hulgaliselt rahvusvahelisi koolitusvõimalusi. Lisaks Euroopa eri riikides toimuvatele seminaridele saab teadmisi värskendada ja teiste kogemustest kuulda ka veebipõhistel koolitustel ehk õppimisüritustel.
Eelmise aasta lõpus avalikustas HITSA ProgeTiigri kogumiku 52 erineva veebipõhise vahendi ja keskkonnaga, mida koolides üle Eesti on kasutusele võetud. Tutvume lähemalt, miks kogumik loodi ja kuidas seda enda ning oma õpilaste heaks parimal moel tööle panna.
MTÜ Robootika eestvedaja ja FIRST LEGO League programmijuhi Heilo Altini elus on tehnika ja loodus kenasti tasakaalus: pool aastat on täidetud koolirobootikaga ja pool talupidamisega.
Gustav Adolfi Gümnaasiumi keemiaõpetaja Katrin Soika ütleb, et ei kujuta ennast üheski teises ametis ette, sest on eluaeg tahtnud õpetaja olla. Rääkisime aasta gümnaasiumiõpetajaga nii õpetajatööst, keemiast kui ka digipädevustest.
Üleeuroopaline teadusvõrk GÉANT sõlmib pilveteenuste kohta 4-aastase raamlepingu rohkem kui 20 kommertspakkujaga 36 riigis. Edaspidi saavad soodsamaid pakkumisi kasutada kõik Eesti koolid ja kõrgkoolid.
Valgamaa Kutseõppekeskus saavutas 2016. aasta lõpus suure tunnustuse - esmakordselt välja kuulutatud Samsung Digi Passi võit läks kutseõppekeskuse tiimile “Nutikad logistikud” - Paulina Sugrovale, Karen Kljopovile ja Tanel Aavistule - rakenduse “Nutikas laotarkvara” prototüübi eest.