E-Õppe Uudiskiri: märts 2017

 • Uudiskiri kolib täielikult veebi

  Uudiskiri kolib täielikult veebi

  13. Märts 2017
  Käesolevast aastast e-õppe uudiskiri enam paberkandjal ei ilmu, digivaldkonna uudiseid, uusi trende ning parimaid praktikaid kajastame edaspidi Koolielu haridusportaalis.
 •  

  eTwinningu õppimisüritused toovad maailma klassiruumi

  13. Märts 2017
  eTwinningu koostööprogramm pakub õpetajatele hulgaliselt rahvusvahelisi koolitusvõimalusi. Lisaks Euroopa eri riikides toimuvatele seminaridele saab teadmisi värskendada ja teiste kogemustest kuulda ka veebipõhistel koolitustel ehk õppimisüritustel.
 • Kas sinus on peidus ProgeTiigrit?

  Kas sinus on peidus ProgeTiigrit?

  13. Märts 2017
  Eelmise aasta lõpus avalikustas HITSA ProgeTiigri kogumiku 52 erineva veebipõhise vahendi ja keskkonnaga, mida koolides üle Eesti on kasutusele võetud. Tutvume lähemalt, miks kogumik loodi ja kuidas seda enda ning oma õpilaste heaks parimal moel tööle panna.
 • Heilo Altin: Eesti koolisüsteemis võiksid asjad olla nagu ümberpööratud klassiruumis

  Heilo Altin: Eesti koolisüsteemis võiksid asjad olla nagu ümberpööratud klassiruumis

  13. Märts 2017
  MTÜ Robootika eestvedaja ja FIRST LEGO League programmijuhi Heilo Altini elus on tehnika ja loodus kenasti tasakaalus: pool aastat on täidetud koolirobootikaga ja pool talupidamisega.
 •  

  Õpetaja tähtkujus sündinud

  13. Märts 2017
  Gustav Adolfi Gümnaasiumi keemiaõpetaja Katrin Soika ütleb, et ei kujuta ennast üheski teises ametis ette, sest on eluaeg tahtnud õpetaja olla. Rääkisime aasta gümnaasiumiõpetajaga nii õpetajatööst, keemiast kui ka digipädevustest.
 •  

  Rahvusvaheline raamleping pakub koolidele soodsamaid ja turvalisemaid pilveteenuseid

  13. Märts 2017
  Üleeuroopaline teadusvõrk GÉANT sõlmib pilveteenuste kohta 4-aastase raamlepingu rohkem kui 20 kommertspakkujaga 36 riigis. Edaspidi saavad soodsamaid pakkumisi kasutada kõik Eesti koolid ja kõrgkoolid.
 • Valgamaa Kutseõppekeskus on digilainel

  Valgamaa Kutseõppekeskus on digilainel

  13. Märts 2017
  Valgamaa Kutseõppekeskus saavutas 2016. aasta lõpus suure tunnustuse - esmakordselt välja kuulutatud Samsung Digi Passi võit läks kutseõppekeskuse tiimile “Nutikad logistikud” - Paulina Sugrovale, Karen Kljopovile ja Tanel Aavistule - rakenduse “Nutikas laotarkvara” prototüübi eest.
Haridus- ja Noorteamet