E-Õppe Uudiskiri: aprill 2016

Õpilaste digipädevuste kujundamine digiajastul

Miks on oluline kujundada ja hinnata õpilaste digipädevusi? Meid ümbritseb iga päev tehnoloogia, lapsed puutuvad juba varases eas kokku kõikvõimalike digivahenditega, tunnevad ja käsitlevad neid palju rohkem ja osavamalt kui nende vanemad või õpetajad koolis. Miks on digipädevusi vaja veel kujundad?

Loe edasi...

 • Wifi koolis on rohkem kui internetiteenus ja lõbus ajaviide

  Wifi koolis on rohkem kui internetiteenus ja lõbus ajaviide

  11. Aprill 2016
  Praeguses infoühiskonnas on kinnistumas arusaam, et elementaarseks töötegemiseks on võrguühendus vältimatult vajalik. Üksikisiku tasandil oleme kõik harjunud traadita interneti olemasoluga meie kaasaskantavates nutiseadmetes.
  Arhiveeritud.
 •  

  Lasteaia IT-meeskonnad tegutsevad

  11. Aprill 2016
  HITSA korraldas alushariduse haridustehnoloogidele külaskäigu Pärnumaa lasteaedadesse: 26. veebruaril külastas Paikuse lasteaeda Mesimumm ja Pärnu Kellukese lasteaeda 17 haridustehnoloogi üle Eesti.
  Arhiveeritud.
 •  

  Haridustehnoloogide nutipäeval kastetati uusi digitaalseid töövahendeid

  11. Aprill 2016
  Haridustehnoloogil tuleb igapäevaselt vastata õpetajate küsimustele: kuidas ma saaksin videot töödelda, milline on parim testimise keskkond, kust leian simulatsioone või milline on parim äpp eesti keele õppimiseks. HITSA korraldas nutipäeva, et üheskoos õppetööks sobivaid rakendusi katsetada.
  Arhiveeritud.
 • Digibuffee äratab isu ja aitab valikuid teha

  Digibuffee äratab isu ja aitab valikuid teha

  11. Aprill 2016
  Aasta hakul toimunud talveakadeemias katsetas Sisekaitseakadeemia meeskond esimest korda nn digibuffee koolitusformaati, et tutvustada töötajatele uusi võimalusi õppetöö mitmekesisemaks muutmiseks. Avastamist, katsetamist ja õppimist jätkus kõigile.
  Arhiveeritud.
 • Veebipõhised töövahendid kaartide loomiseks

  Veebipõhised töövahendid kaartide loomiseks

  11. Aprill 2016
  Veebileht educatorstechnology.com on välja toonud kaardirakendused, mis võimaldavad kaartide loomist, annotatsioone ning kaartide jagamist. Tasub julgelt proovida ja jagada kogemust ka teistega, sest kaarte saab edukalt kasutada ka õppetöös.
  Arhiveeritud.
 • Drooniajastu algus Sisekaitseakadeemias

  Drooniajastu algus Sisekaitseakadeemias

  11. Aprill 2016
  Viimase aja kõige huvitavam õppimise peatükk Sisekaitseakadeemias on seotud õppeotstarbelise drooni ehk mehitamata õhusõiduki soetamisega. Tutvustame, kuidas akadeemia uusimat asukat plaanitakse rakendada ning mida silmas pidada mehitamata õhusõidukite kasutamisel õppetöös.
  Arhiveeritud.
 •  

  Õpilood parandavad õpilaste koostööoskusi

  11. Aprill 2016
  Uue European Schoolneti projekti CO-LAB raames töötatakse välja õpilugusid, et nende abil õpilaste koostööoskusi parandada ja grupitöö kui õppemeetodi laialdasemat kasutuselevõttu koolides toetada. Õpilood ja näidistunnikavad on kõikidele õpetajatele tasuta kättesaadavad.
  Arhiveeritud.
 • Kuidas olla valmis elektroonilisteks tasemetöödeks?

  Kuidas olla valmis elektroonilisteks tasemetöödeks?

  11. Aprill 2016
  Üldhariduskoolis elektroonilistele tasemetöödele ja eksamitele üleminek ühendab endas mitmeid väljakutseid. Arendamist vajavad hindamisvahendid ja elektrooniline hindamiskeskkond ning kaasajastamist arvutipark.
  Arhiveeritud.
 • Kujundavast hindamisest eKoolis

  Kujundavast hindamisest eKoolis

  11. Aprill 2016
  Õppimist toetav ehk kujundav hindamine on Eesti hariduses juba mõnda aega palju kõneainet tekitanud. Kujundav hindamine aitab luua võimalusi läheneda õppijatele individuaalselt – anda sellist tagasisidet, nagu igal lapsel on vaja, et tema koolitee oleks võimalikult positiivne ja tulemuslik.
  Arhiveeritud.
 • Männimets ja nutisein tulevad õpetamisel appi

  Männimets ja nutisein tulevad õpetamisel appi

  11. Aprill 2016
  Paikuse lasteaias Mesimumm on loodud mitmekülgsed võimalused igapäevaste tegevuste rikastamiseks - mängutuba, kunstituba, muusikasaal ja koolitussaal, mis varustatud moodsate vahenditega. Tehnoloogia kasutamisel toetab lasteaia 25 pedagoogi haridustehnoloog Helin Laane.
  Arhiveeritud.
Haridus- ja Noorteamet