E-Õppe Uudiskiri: september 2015

 • TÖÖLEHT: Actionbound. seiklusmäng nutiseadmele

  TÖÖLEHT: Actionbound. seiklusmäng nutiseadmele

  07. September 2015
  Actionbound on mängude loomise vahend, mida saab kasutada nutiseadmetega. Telefoni või tahvliga mängu läbimiseks on vaja vastav rakendus enda seadmesse paigaldada.
  Arhiveeritud.
 •  

  Kuidas erinevad praeguste ja tulevaste õpetajate hinnangud oma teadmistele tehnoloogiast,...

  07. September 2015
  Helin Laane ja Merilin Raig otsustasid oma magistritöödes uurida, kuidas õpetajana juba töötavad ja õpetajaks alles õppivad üliõpilased hindavad oma tehnoloogia-, pedagoogika- ja ainealaseid teadmisi ning mil määral need erinevad.
  Arhiveeritud.
 • Veebiseminarid koguvad populaarsust

  Veebiseminarid koguvad populaarsust

  07. September 2015
  Eelmisel õppeaastal korraldas HITSA 39 veebiseminari, milles osales üle 1200 inimese. Uuest õppeaastast muutub veebiseminaride veebikeskkond, samuti täiendatakse teemaderingi.
  Arhiveeritud.
 • Küberkaitseharidust edendamas

  Küberkaitseharidust edendamas

  07. September 2015
  Eesti on maailmas erakordne riik, muutes end aktiivselt digitaalseks ühiskonnaks. E-riik, ID-kaart on osa meie igapäevaelust, kuid sõltuvus e-lahendustest teeb meid ka rünnatavaks. Et tagada ühiskonna usaldus infotehnoloogia vastu, on oluline tõsta kasutajate teadlikkust küberturvalisusest.
  Arhiveeritud.
 • Robotex – tehnoloogiafestival suurtele ja väikestele

  Robotex – tehnoloogiafestival suurtele ja väikestele

  07. September 2015
  Robotex on juba viieteistkümnendat aastat järjest toimuv robotifestival, mis on ajapikku kasvanud TTÜ priimuste omavahelisest pusimisest Eesti suurimaks kogupere tehnoloogiaürituseks. Sel aastal toimub Robotex 4.–6. detsembril, HITSA on ürituse kaaskorraldaja.
  Arhiveeritud.
 • Kuidas gümnasistid programmeerimist õpivad

  Kuidas gümnasistid programmeerimist õpivad

  07. September 2015
  Märksõnad, mis kujundavad noorte võimalusi tänapäeva tööturul, on programmeerimisoskus, kokkupuude erinevate programmeerimiskeeltega ja digipädevus. Gustav Adolfi Gümnaasiumi 12. klassi õpilane Hendrik Mölder uuris eelmisel õppeaastal, millised on gümnasistide programmeerimisoskused.
  Arhiveeritud.
 • Juubelikonverentsil vaadatakse IKT minevikku ja tulevikku hariduses

  Juubelikonverentsil vaadatakse IKT minevikku ja tulevikku hariduses

  07. September 2015
  Sel sügisel toimub 21. oktoobril Tallinna Haridusameti, HITSA ja eKooli koostöös kümnes IKT sügiskonverents. Tallinna Reaalkoolis peetaval juubelikonverentsil vaadatakse ajas tagasi – mis on hariduses IKT vallas toimunud – ning uuritakse, mis on tulekul.
  Arhiveeritud.
 • eTwinning saab 10-aastaseks!

  eTwinning saab 10-aastaseks!

  07. September 2015
  Sõpruskoolide projekti ehk eTwinningu lugu sai alguse 2005. aastal, kui Euroopa Komisjon leidis väärt olevat mõtte toetada Euroopa koolide veebipõhist koostööd. Septembriks 2015 on liitunud eTwinninguga 316 122 õpetajat ja 142 035 kooli, loodud on 41 753 projekti.
  Arhiveeritud.
 • HITSA koolituskalender, sügis 2015

  HITSA koolituskalender, sügis 2015

  07. September 2015
  HITSA täienduskoolitused on alus-, üld- ja kutseõppeasutuse õpetajatele, koolijuhtidele ning haridusspetsialistidele, samuti kõikide haridustasemete haridustehnoloogidele kursuse täies mahus läbimisel TASUTA. Uuri lähemalt koolitus.hitsa.ee.
  Arhiveeritud.
 •  

  Kuidas koolid digiajastul õppeprotsessi juhivad

  07. September 2015
  HITSA koolituse „Õppeprotsessi juhtimine digiajastul“ keskne teema – õppeprotsessi juhtimine ja muutmine vastavalt digiajastu nõudmistele – kajastus suurepäraselt ka 29. mail Tallinna Ülikooli ruumes peetud lõpuseminaril, kus 24 haridusasutuse meeskonda tutvustasid igaüks oma arendusprojekti.
  Arhiveeritud.
Haridus- ja Noorteamet