E-Õppe Uudiskiri: november 2015

 • Marju Piir: haridustehnoloogid on ühise keele ja huvidega äge seltskond!

  Marju Piir: haridustehnoloogid on ühise keele ja huvidega äge seltskond!

  23. November 2015
  Marju Piir on Tartu Ülikooli (TÜ) elukestva õppe keskuse haridustehnoloogiakeskuse haridustehnoloog. Ühe täpsustusega – iseõppinud haridustehnoloog, sest elukutselt on ta eesti keele ja kirjanduse õpetaja.
  Arhiveeritud.
 • Neli veebirakendust uue keele õppeks

  Neli veebirakendust uue keele õppeks

  23. November 2015
  Uue keele omandamine on muutunud tänu mobiilirakendustele lihtsamaks ja kättesaadavamaks, interaktiivsed keeleõppematerjalid võimaldavad õpet sõltumata ajast. Veebiportaal educatorstechnology.com on järjestanud neli parimat veebilehte uue keele õppeks.
  Arhiveeritud.
 • Loovuse toetamine tehnoloogia abil

  Loovuse toetamine tehnoloogia abil

  23. November 2015
  Tehnoloogia kasutamine kodus, lasteaias ja koolis on aasta-aastalt kasvanud ja ilma selleta enam elu ette ei kujuta. Kuidas rakendada tehnoloogiat loovuse arendamisel, sellest kirjutab Aruküla lasteaia õpetaja Eve Saare.
  Arhiveeritud.
 • Matemaatika ei ole veel sugugi valmis

  Matemaatika ei ole veel sugugi valmis

  23. November 2015
  Juhan Aru sai Skype’i ja IT Akadeemia stipendiumi 2011. aastal, magistriõpinguteks Cambridge’i ülikoolis analüütilise arvuteooria valdkonnas. Sel suvel kaitses ta ENS Lyonis doktoritöö, Eestis on ta ilmselt kõige tuntum tänu „Matemaatika õhtuõpikule“.
  Arhiveeritud.
 • IKT sügiskonverents tõi kokku digihuvilised õpetajad

  IKT sügiskonverents tõi kokku digihuvilised õpetajad

  23. November 2015
  IKT sügiskonverentsi „10 aastat tagasi ja edasi“ teema oli tehnoloogia laiaulatuslikum kasutamine õppetöös. Konverentsil osales ligi 300 õpetajat üle Eesti.
  Arhiveeritud.
 • Google Forms aitab treeningpäevikut luua

  Google Forms aitab treeningpäevikut luua

  23. November 2015
  Selleks et head ja toimivat lahendust leida, ei ole alati vaja uut rakendust või keskkonda otsida ega programmeerima hakata. Vahel piisab ka olemasoleva nutikast rakendamisest, sest kõik uus on ju hästi unustatud vana! Järgnevalt tutvustame Google’i vormide kasutamist ainetundides.
  Arhiveeritud.
 • Digitaalne kirjaoskus Läänemaa haridusuuendajate fookuses

  Digitaalne kirjaoskus Läänemaa haridusuuendajate fookuses

  23. November 2015
  Sel sügisel alustasid Läänemaa koolid haridusuuenduslike tegevustega, muu hulgas on plaanis arendada digipädevust ja digitaalset kirjaoskust. Läänemaa Arenduskeskuse juhataja Andres Huul annab põgusa ülevaate haridusuuenduse tegevustest.
  Arhiveeritud.
 • Mahara pakub võimalusi e-portfoolio loomiseks

  Mahara pakub võimalusi e-portfoolio loomiseks

  23. November 2015
  Mahara, mis maoori keeles tähendab mõtlemist, on 2006. aastal Uus-Meremaal projekti raames loodud veebirakendus e-portfooliote loomiseks. Praeguseks on arendusmeeskonnaga ning kasutajate ringiga liitunud paljud ülikoolid üle maailma, ka Tartu Ülikool.
  Arhiveeritud.
 • TÖÖLEHT: SlideDog

  TÖÖLEHT: SlideDog

  23. November 2015
  SlideDog on multimeediumi esitluse tööriist, mis võimaldab ühendada PowerPointi esitlused, PDF-failid, Prezi esitlused, videoklipid, helifailid, veebilehed ja palju muud üheks sujuvaks katkematuks esitluskogemuseks konverentsil, seminaril või muul vahval üritusel.
  Arhiveeritud.
 • TÖÖLEHT: Office Mix – õpetaja kasulik abimees

  TÖÖLEHT: Office Mix – õpetaja kasulik abimees

  23. November 2015
  Office Mix on PowerPointi täiendus, mis aitab esitlused muuta interaktiivseteks veebikursusteks ja jagada neid oma õpilaste või kolleegidega näiteks veebis, OneNote’is või õppeinfosüsteemis.
  Arhiveeritud.
Haridus- ja Noorteamet