E-Õppe Uudiskiri: november 2015

  • Marju Piir: haridustehnoloogid on ühise keele ja huvidega äge seltskond!

    Marju Piir: haridustehnoloogid on ühise keele ja huvidega äge seltskond!

    23. November 2015
    Marju Piir on Tartu Ülikooli (TÜ) elukestva õppe keskuse haridustehnoloogiakeskuse haridustehnoloog. Ühe täpsustusega – iseõppinud haridustehnoloog, sest elukutselt on ta eesti keele ja kirjanduse õpetaja.
    Arhiveeritud.
  • Neli veebirakendust uue keele õppeks

    Neli veebirakendust uue keele õppeks

    23. November 2015
    Uue keele omandamine on muutunud tänu mobiilirakendustele lihtsamaks ja kättesaadavamaks, interaktiivsed keeleõppematerjalid võimaldavad õpet sõltumata ajast. Veebiportaal educatorstechnology.com on järjestanud neli parimat veebilehte uue keele õppeks.
    Arhiveeritud.
  • Loovuse toetamine tehnoloogia abil

    Loovuse toetamine tehnoloogia abil

    23. November 2015
    Tehnoloogia kasutamine kodus, lasteaias ja koolis on aasta-aastalt kasvanud ja ilma selleta enam elu ette ei kujuta. Kuidas rakendada tehnoloogiat loovuse arendamisel, sellest kirjutab Aruküla lasteaia õpetaja Eve Saare.
    Arhiveeritud.
  • Matemaatika ei ole veel sugugi valmis

    Matemaatika ei ole veel sugugi valmis

    23. November 2015
    Juhan Aru sai Skype’i ja IT Akadeemia stipendiumi 2011. aastal, magistriõpinguteks Cambridge’i ülikoolis analüütilise arvuteooria valdkonnas. Sel suvel kaitses ta ENS Lyonis doktoritöö, Eestis on ta ilmselt kõige tuntum tänu „Matemaatika õhtuõpikule“.
    Arhiveeritud.
  • IKT sügiskonverents tõi kokku digihuvilised õpetajad

    IKT sügiskonverents tõi kokku digihuvilised õpetajad

    23. November 2015
    IKT sügiskonverentsi „10 aastat tagasi ja edasi“ teema oli tehnoloogia laiaulatuslikum kasutamine õppetöös. Konverentsil osales ligi 300 õpetajat üle Eesti.
    Arhiveeritud.
  • Google Forms aitab treeningpäevikut luua

    Google Forms aitab treeningpäevikut luua

    23. November 2015
    Selleks et head ja toimivat lahendust leida, ei ole alati vaja uut rakendust või keskkonda otsida ega programmeerima hakata. Vahel piisab ka olemasoleva nutikast rakendamisest, sest kõik uus on ju hästi unustatud vana! Järgnevalt tutvustame Google’i vormide kasutamist ainetundides.
    Arhiveeritud.
  • Digitaalne kirjaoskus Läänemaa haridusuuendajate fookuses

    Digitaalne kirjaoskus Läänemaa haridusuuendajate fookuses

    23. November 2015
    Sel sügisel alustasid Läänemaa koolid haridusuuenduslike tegevustega, muu hulgas on plaanis arendada digipädevust ja digitaalset kirjaoskust. Läänemaa Arenduskeskuse juhataja Andres Huul annab põgusa ülevaate haridusuuenduse tegevustest.
    Arhiveeritud.
  • Mahara pakub võimalusi e-portfoolio loomiseks

    Mahara pakub võimalusi e-portfoolio loomiseks

    23. November 2015
    Mahara, mis maoori keeles tähendab mõtlemist, on 2006. aastal Uus-Meremaal projekti raames loodud veebirakendus e-portfooliote loomiseks. Praeguseks on arendusmeeskonnaga ning kasutajate ringiga liitunud paljud ülikoolid üle maailma, ka Tartu Ülikool.
    Arhiveeritud.
  • TÖÖLEHT: SlideDog

    TÖÖLEHT: SlideDog

    23. November 2015
    SlideDog on multimeediumi esitluse tööriist, mis võimaldab ühendada PowerPointi esitlused, PDF-failid, Prezi esitlused, videoklipid, helifailid, veebilehed ja palju muud üheks sujuvaks katkematuks esitluskogemuseks konverentsil, seminaril või muul vahval üritusel.
    Arhiveeritud.
  • TÖÖLEHT: Office Mix – õpetaja kasulik abimees

    TÖÖLEHT: Office Mix – õpetaja kasulik abimees

    23. November 2015
    Office Mix on PowerPointi täiendus, mis aitab esitlused muuta interaktiivseteks veebikursusteks ja jagada neid oma õpilaste või kolleegidega näiteks veebis, OneNote’is või õppeinfosüsteemis.
    Arhiveeritud.
Haridus- ja Noorteamet