E-Õppe Uudiskiri: oktoober 2016

 • Innoka noored: kui sa õpetuse järgi ei tee, siis see on leiutamine

  Innoka noored: kui sa õpetuse järgi ei tee, siis see on leiutamine

  03. Oktoober 2016
  Enne kui alustan jutuajamist Haapsalu Innovatsioonikeskuse Innokas juhi Angela Leppikuga, tuleb meil koos vastus leida ühele põhimõttelisele küsimusele, mis persooniloole suuna annab: kas selle loo peategelane on tema või Innokas? „Peategelane on ikka Innokas, see on põnevam."
 •  

  Digipeegel – kui digiküpsed on meie koolid

  03. Oktoober 2016
  HITSA koostöös HTM-iga avas sellel sügisel ajaloo suurima toetusmeetme põhikoolidele tahvel-, süle- ja lauaarvutite soetamiseks.
 • Haridustehnoloogide võrgustik elab ning liigub edasi

  Haridustehnoloogide võrgustik elab ning liigub edasi

  03. Oktoober 2016
  Augustis kogunesid haridustehnoloogid HITSA koordineerimisel 10. korda toimuvasse suvekooli, mis seekord peeti Kopra talus Viljandimaal. Tähistamaks kümne aasta möödumist võrgustiku loomisest, palusime haridustehnoloogidel nimetada ühiseid saavutusi.
 • IKT sügiskonverents 2016 – „Digitaalselt aktiivne kool“

  IKT sügiskonverents 2016 – „Digitaalselt aktiivne kool“

  03. Oktoober 2016
  Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus, Tallinna Haridusamet, eKool ja Tallinna Reaalkool kutsuvad õpetajaid 26. oktoobril 2016 taas IKT sügiskonverentsile.
 • Kogu digitaalne õppevara ühest kohast

  Kogu digitaalne õppevara ühest kohast

  03. Oktoober 2016
  Haridus- ja Teadusministeerium avas kevadel portaali e-koolikott.ee, mis võimaldab lihtsasti kasutada digitaalset õppevara ühes keskkonnas.
 •  

  Algab üldhariduskoolide kohtvõrkude uuendamine

  03. Oktoober 2016
  Järgmise kahe aasta jooksul uueneb 175 Eesti üldhariduskooli kohtvõrk, mille raames paigaldatakse uus kohtvõrgu kaabeldus, wifiseadmed ning muud vajalikud seadmed. See loob eeldused 1 Gbit/s kiirusega internetiühenduse kasutuselevõtmiseks igapäevases õppetöös.
 • Kutsekoolid digipöörlemises – kolme kooli kogemus

  Kutsekoolid digipöörlemises – kolme kooli kogemus

  03. Oktoober 2016
  Kolme kutsekooli direktorid, kes osalesid sel kevadel oma kooli meeskondadega HITSA täienduskoolitusprogrammi „Digiajastu haridusjuht“ koolitustel ning võtsid selle raames käsile kogu kooli digivaldkonna süsteemse arendamise, jagavad oma kogemusi digipöördeks valmistumisel.
 • Erialase digitehnoloogia rakendamine kutsehariduses

  Erialase digitehnoloogia rakendamine kutsehariduses

  03. Oktoober 2016
  Kutseõppeasutuste jaoks on viimaste aastate jooksul olnud tähtis küsimus, kuidas tagada erialase IKT-kompetentsiga spetsialistide väljaõpe.
 • Seminar „DigiMeister 2016: köieltants“ toetab digipööret kutsehariduses

  Seminar „DigiMeister 2016: köieltants“ toetab digipööret kutsehariduses

  03. Oktoober 2016
  25. augustil Tartu Kutsehariduskeskuses toimunud Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse digitehnoloogia teemaline seminar „DigiMeister 2016: köieltants“ oli kui nutikas sissejuhatus kutsehariduse uude õppeaastasse.
 • Projektõpe aitab lõimida erialaõpingud nii keeleõppe kui ka infotehnoloogiaga

  Projektõpe aitab lõimida erialaõpingud nii keeleõppe kui ka infotehnoloogiaga

  03. Oktoober 2016
  eTwinningu projektivõistlusel säranud kutsehariduse projekti „Valentinipäeva kook“ raames tutvusid õpilased valentinipäeva küpsetistega Eestis ja Türgis, kusjuures projekt lõimis pagaritöö erialaõpingud keeleõppe, infotehnoloogia ja kultuurilooga.
Haridus- ja Noorteamet