TÖÖLEHT: SlideDog


Avaldaja:Laura Vetik23. November 2015

Märksõnad:

,

SlideDog on multimeediumi esitluse tööriist, mis võimaldab ühendada PowerPointi esitlused, PDF-failid, Prezi esitlused, videoklipid, helifailid, veebilehed ja palju muud üheks sujuvaks katkematuks esitluskogemuseks konverentsil, seminaril või muul vahval üritusel.

1. Allalaadimine ja installeerimine

Kui soovid SlideDogi esmakordsel kasutamisel abi, klõpsa üleval serval „Help“ ikoonil. Sealt leiad videoõpetusi, ülevaate toetatud failitüüpidest ning programmi kasutusvõimalustest.

 1. Laadi alla installi fail http://slidedog.com-ist, ava see ning järgi juhiseid.
 2. Installeerimise keskkonnas tavaliselt ühtegi lisavalikut tegema ei pea, lihtsalt klõpsa Run > Next > I Agree > Finish.
 3. Installeerimise lõppedes avaneb aken, kus saab liituda SlideDogi uudiskirjaga või märkida selle lehe meeldivaks Facebookis. Seal võib teha julgelt valiku „No thanks, never show this again“.
 4. Järgnevalt palub programm kasutajal enda ametit täpsustada, et end valikule vastavalt kohandada. „Teacher/professor“ on ilmselt sobivaim valik.

  slidedog.png
 5. Oledki valmis programmi kasutamiseks! Kui soovid SlideDogi esmakordsel kasutamisel abi, klõpsa üleval serval „Help“ ikoonil. Sealt leiad videoõpetusi, ülevaate toetatud failitüüpidest ning programmi kasutusvõimalustest.

2. Esitluse loomine, salvestus ja käivitamine
 

 1. Esmalt loo oma arvutisse kaust, kuhu paigutad kõik failid, mida soovid SlideDogis esitada. slidedog2.png
 2. Esitlusse failide lisamiseks lihtsalt lohista need oma arvutist SlideDogi aknas ettenähtud lahtrisse ja muuda nende järjekorda vastavalt vajadusele.
 3. Kui oled esitluse sisu ja järjekorraga rahul, salvesta see, valides File > Save playlist to disk. Playlist on soovitatav salvestada samasse kausta, kus asuvad esitluses kasutatavad failid. Nii on kindel, et kõik failid töötavad ka näiteks pärast esitluse kausta teise arvutisse või mälupulgale teisaldamist.

slidedog3.png

NB! Et SlideDog saaks playlist’i esitada, peavad kõik esitlusse lisatud failid jääma sinna, kust need esitlust luues võeti.

4. Salvestatud esitluse käivitamiseks ava topeltklõpsuga SlideDogi playlist’i fail ning klõpsa Start Show. Esitluse eri osade vahel liigu klahvidega Page Up ja Page Down. Lõpeta esitlus, vajutades ikoonil End Show.

5. Esitlust on võimalik jagada reaalajas ja juhtida nutiseadmega.

Autor: Siim Sein, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli IT-spetsialist

  Haridus- ja Noorteamet