IKT sügiskonverents tõi kokku digihuvilised õpetajad


Avaldaja:Laura Vetik23. November 2015

IKT sügiskonverentsi „10 aastat tagasi ja edasi“ teema oli tehnoloogia laiaulatuslikum kasutamine õppetöös. Konverentsil osales ligi 300 õpetajat üle Eesti.

12065705_434764633375910_4589285357235884837_n.jpg Ettekannetes vaadati ajas tagasi – mis on hariduses IKT vallas toimunud – ning uuriti, mis on tulekul. Avaettekande tegi Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo: „Haridustehnoloogilised võimalused – privileegist õiguseks“. Ta tõdes, et alati on õhus olnud küsimus, kas tehnoloogia muudab haridust täielikult. Nii küsiti siis, kui tuli raadio, alustas televisioon, tulid videod. Ja küsitakse nüüd, kui on internet. "Trükitud raamat muutis haridust täielikult, sest kirjasõna sai kõigile kättesaadavaks. Poliitilised otsused, näiteks koolihariduse kohustuslikkus, muutis haridust täielikult. Kas ja kuidas muudab haridust internet?" küsis Jaak Aaviksoo. Ta mõtiskles, kuidas Youtube on muutnud õppimist: kõige lihtsamadki nõuanded, õpetused, praktilised juhised (kuidas kokku voltida ümmargust laudlina) on kogu aeg käepärast, asja selgeks saamiseks piisab minutitest, isegi paarikümnest sekundist. Aga kas Youtube on muutnud ka õpetamist, kes üldse on sellisel juhul õpetaja, kus on õpetaja? Selle küsimuse jättis esineja lahtiseks.

IMG_0326.jpg

Konverentsi praktilistes töötubades tutvustati projekte nii õpetajatele kui ka koolijuhtidele. Räägiti internetiturvalisusest, digitaalse õppevara loomisest ning uutest tehnoloogiatest, sh 3D-printerite ja nutiseadmete kasutamisest õppetöös. Käsitletakse ka uusi trende õpetamisel, õppetöö tõhusat haldamist IKT teenuste abil ning IKT arenguvajadusi kooli juhtimisel.

iktkonv3.JPG

Fotol IKT konverentsi robootikateemaline töötuba. Fotod: Terje Lepp

Autor: Madli Leikop, Koolielu haridusportaali toimetaja

Haridus- ja Noorteamet