Märkmepaberivaba töölaud Google Keep’iga!


Avaldaja:Laura Vetik03. Oktoober 2016

Õppeaasta algus ühes kiireloomuliste tööülesannetega toob endaga kaasa rohkelt märkmepabereid töölaua nurgale, märkmiku vahele ja lõpuks jagub neid sahtlissegi.

Kindlasti leidub neid, kes kasutavad märkmepaberite asemel nutiseadme kalendrirakendust või arvutipõhiseid märkmekleepse (Sticky Notes) arvuti töölaua tegumiribal. Kui esimese puhul puudub hea visuaalne ülevaade, siis teisel juhul sünkroonimise võimalus nutiseadmete ja arvuti vahel.

google keep_niisuke.png

Google Keepi pilvepõhine rakendus pakub nii visuaalset lahendust kui ka sünkroonimise võimalust arvuti ja erineva platvormiga nutiseadmete vahel. Pole oluline, millises seadmes Google Keepi kasutada, kõik märkmed on alati sünkroonitud ja sinuga kaasas! Pilvepõhise rakenduse peamiseks miinuseks on nõutav internetiühendus.

Rakenduse abil saate kiiresti jäädvustada oma mõtteid, panna kirja tsitaate, koostada loendeid ja jagada neid vajadusel pilvepõhiselt töökaaslaste, sõprade või perega. Saate määrata ajalise või asukohapõhise meeldetuletuse ning teile edastatakse meeldetuletus õigel ajal ja õigest kohas. Lisage liikvel olles häälmemo ja see transkribeeritakse automaatselt. Tehke foto plakatist, arvest või dokumendist – saate selle korrastada ning leiate hiljem otsinguga hõlpsalt üles. Lisaks saate korrastada märkmeid neile silte lisades. Sobivaid silte saate peamenüü alt ise juurde luua.

Võimalik on valida ja muuta märkmete taustavärvi ning kuvada salvestatud märkmeid ajalises järjestuses ehk loendivaates või lohistada märkmeid enda äranägemise järgi ruudustikuvaates (üleval paremas nurgas).
Ülesanded, mis tehtud, saate loeteludes maha kriipsutada, lisades linnukese ruudukesse ülesande ees. Soovi korral on võimalik märkmeid arhiveerida, paigutades need kausta „Arhiveeritud“. Arhiveeritud märkmed on hiljem leitavad rakenduse vasakus servas paikneva peamenüü alt.

Keep on tasuta allalaaditav Play poest ja App Store’ist ning selleks, et sünkroniseerida rakendus olemasoleva seadmega, tuleb pärast rakenduse allalaadimist sisestada oma Google’i konto ehk Gmaili meiliaadress ning parool.

Google Keep töötab nii Androidi kui ka iOSi seadmetel ning kasutab kõigest 28 MB nutiseadme mälust. Loomulikult on rakendust võimalik kasutada ka arvutis – selleks tuleb minna veebilehele http://keep.google.com.

Autor: Karis Niisuke, Tallinna 21. Kooli ja Jõhvi Gümnaasiumi haridustehnoloog

Haridus- ja Noorteamet