Sügisest jätkab taas projekt „Targalt internetis“


Avaldaja:Laura Vetik03. Oktoober 2016

HITSA koostöös Lastekaitse Liidu, Lasteabi telefoni 116111 ning Politsei- ja Piirivalveametiga alustab nüüd juba neljandat laste ja noorte teavitusprojekti „Targalt internetis“. 30 kuud kestva perioodi jooksul keskendutakse peamiselt laste digipädevuste suurendamisele.

Juba selle aasta oktoobris toimuval õpetajate IKT konverentsil „Digitaalselt aktiivne kool“ korraldatakse esimene töötuba, et rääkida digiturvalisusest õpilaste pädevusmudeli ja praktiliste näidete varal. Alates novembrist on õpetajad taas oodatud HITSA Nutiklassi infotundidesse, mille programmi on lisatud eraldi e-ohutuse moodul. Külastuse broneerimine aadressil triin.kangur@hitsa.ee.

Tasuta õppematerjalid lasteaedadele ja põhikoolidele

„Tagasi kooli“ kampaania raames saavad lasteaiad ja põhikoolid tellida uusi tasuta õppematerjale. Alusharidusele on suunatud Bibi muinasjuturaamatud, mille näol on tegemist Luksemburgi Turvalise Interneti Keskuse loodud õppematerjali kohandatud tõlkega. Vahva mesimummu Bibi seiklustele saavad lapsed kaasa elada kolme muinasjuturaamatu vahendusel: „Bibi tahab mängida. Aga kus on ta sõbrad?“; „Bibi internetis – kes üritab Bibit tüssata?“; „Bibi kingitus. Arukas klõpsimine internetis“. Raamatud on kakskeelsed (eesti-vene) ja sobivad koos vanemaga lugemiseks 4–8aastastele lastele. Materjalid on allalaaditavad http://targaltinernetis.ee lehelt, prinditud versioone saab tellida HITSA-lt ja Lastekaitse Liidult (triin.kangur@hitsa.ee; kerli.kuusk@lastekaitseliit.ee). Bibi lood on eesti ja vene keelde tõlgitud ning raamatukestena välja antud Politsei- ja Piirivalveameti eestvedamisel.

Põhikooli teisele ja kolmandale astmele on valminud uued nutiturvalisuse töölehed, et ärgitada noori rohkem mõtlema suhtlusvõrgustikes jagatava info ja privaatsussätete peale. Muhedad JAH/EI vastustega enesehinnangutestid annavad noorele kiire ülevaate tema valikutest ja võimalikest riskidest, mida üks või teine valik endaga kaasa toob. Jagamismaterjale saab tellida HITSA-lt või alla laadida http://targaltinternetis.ee lehelt.

Õpilastele on valminud materjalid: „Mõtle oma internetikontaktide peale“; „Mõtle oma postituste sisu peale“, „Mõtle, kuidas end internetis kaitsta“. Töölehed on tõlgitud ja trükitud „Targalt internetis“ projekti raames Lastekaitse Liidu tellimusel.

„Targalt internetis“ projekti tegemistest saate lähemalt lugeda Koolielu portaalist ja projekti kodulehelt http://targaltinternetis.ee. 2016–2018 perioodil hoolitseb HITSA projekti teavitustegevuste eest, mida rahastab 50% ulatuses Eesti Haridus- ja Teadusministeerium ning 50% ulatuses Euroopa Komisjon.

Autor: Triin Kangur, HITSA projektijuht