Rahvusvaheline raamleping pakub koolidele soodsamaid ja turvalisemaid pilveteenuseid


Avaldaja:Laura Vetik13. Märts 2017

Märksõnad:

, ,

Kategooriad:Kasulik teada

Üleeuroopaline teadusvõrk GÉANT sõlmib pilveteenuste kohta 4-aastase raamlepingu rohkem kui 20 kommertspakkujaga 36 riigis. Edaspidi saavad soodsamaid pakkumisi kasutada kõik Eesti koolid ja kõrgkoolid.

Lisaks EENeti enda IaaS-teenustele (Infrastructure as a Service ehk pilve taristuteenus) avaneb Eesti koolidel ja ülikoolidel võimalus sõlmida leping Eestis esindatud raamhanke pakkujatega. Euroopa võrgu ühishange seisab kõigi haridus- ja teadusasutuste vajaduste eest.

Eritingimusi ei õnnestuks üksikutel asutustel ja riikidel maailma suurimate teenusepakkujatega GÉANTi kogukonna raamlepingust soodsamaks kaubelda.

Raamlepingu kasutajad ei pea maksma teiste GÉANTi võrgu kasutajatega andmeid vahetades eraldi võrguliikluse tasu, mida kommertspakkujad tavaliselt teenuse hinna sisse arvestavad. Lisaks saavad kommertspakkujate identiteedilahendused kõigile Euroopa haridus- ja teadusasutustele ühtse isikutuvastamise turvalise lahenduse.

Eestis hakkavad raamlepingut vahendama 8 firmat:

  •     Microsoft Azure edasimüüjatena Atea, Micromail, Infosoft Systems;
  •     Amazon World Service edasimüüjana Telecom Italia;
  •     peeringu-pakkujatena Lattelecom, NTT Europe, CloudSigma ja Interoute Communications.

Niipea kui üleeuroopaline raamleping on sõlmitud ning konkreetsed teenused ja hinnad Eesti kasutajatele selgunud, kutsub EENet koolid pilveteenuste infopäevale. Leiame ühiselt kõige kasulikumad pakkumised, et säästa kooli eelarvet ja iga asutuse eraldi mahukat eeltööd.

Käimasolevast raamhankest inglise keeles: https://clouds.geant.org/news-event/iaas-cloud-delivery-progress/

EENeti pilveteenustest: http://www.eenet.ee/EENet/VIPS.html

Autor: Maria Ristkok, EENeti projektijuht

Haridus- ja Noorteamet