Digipädevus koolis

 • Väikeste kodu-uurijate konkursile laekus 70 tööd

  Väikeste kodu-uurijate konkursile laekus 70 tööd

  11. Märts 2019
  Eesti Lugemisühingu projektijuhid Eve Krais, Heli Prii ja Tiina Kivimäe annavad teada, et üheksandale 3.- 6. klasside õpilaste kodu-uurimistööde võistlusele „Naer on terviseks” saabus 70 tööd.
 • Selgusid rahva lemmikud kauneimate raamatute seast

  Selgusid rahva lemmikud kauneimate raamatute seast

  11. Märts 2019
  Eesti kauneimate raamatute 2018 konkursi rahvahääletus on lõppenud. Hääletuses osales 487 inimest ja hääletus toimus neljandat korda.
 • Kutseõppeasutustes ja rakenduskõrgkoolides algab rahulolu ja koolikeskkonna küsitlus

  Kutseõppeasutustes ja rakenduskõrgkoolides algab rahulolu ja koolikeskkonna küsitlus

  11. Märts 2019
  11. märtsist kuni 14. aprillini viib Innove koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kutseõppeasutustes ning kutseõpet pakkuvates rakenduskõrgkoolides läbi rahulolu ja koolikeskkonna küsitluse.
 •  

  Kas tõesti häbeneme riigikeelt?

  11. Märts 2019
  Neljapäeval, 14. märtsil toimub Rahvusraamatukogu humanitaarsaalis (7. korrusel) traditsiooniks kujunenud emakeelepäeva konverents.
 • Ettevõtete ja koolide koostöö heade praktikate kogumik annab inspiratsiooni õpetamiseks

  Ettevõtete ja koolide koostöö heade praktikate kogumik annab inspiratsiooni õpetamiseks

  11. Märts 2019
  Valminud on ettevõtete ja koolide koostöö heade praktikate kogumik, kus on näiteid koolide ja ettevõtete koostöövormidest kõikidelt haridustasemetelt. Mõeldud on nii üldharidus-, kutse- kui kõrgkoolidele.
 • Kõrghariduse IT Akadeemia edulugu stardib ka kutsehariduses

  Kõrghariduse IT Akadeemia edulugu stardib ka kutsehariduses

  11. Märts 2019
  Tänavu sügisest käivitub Haridus- ja Teadusministeeriumi, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse, kutseõppeasutuste, kõrgkoolide ja IT-ettevõtete koostöös IT Akadeemia pilootprojekt kutsehariduses. Noorted saavad tipptasemel õpet tarkvaraarendaja ja IT-süsteemide spetsialisti erialal.
 • Koolidesse tehno-restart!

  Koolidesse tehno-restart!

  07. Märts 2019
  Heli Aru-Chabilan vastas Äripäeva küsimusele, miks tehnoloogiauuendused Eesti koolidesse kiiremini ei jõua. "Ma arvan, et Eesti õpetaja tehnoloogia kasutusoskuse teel on kõige suurem takistus mõtteviis. Liiga palju kardetakse eksida," sõnas Aru-Chabilan.
 • Negavatile laekus rekordarv ideid

  Negavatile laekus rekordarv ideid

  07. Märts 2019
  Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) korraldatavale ressursisäästu ideede konkursile Negavatt laekus kuuendal hooajal rekordiliselt 77 maailmamuutvat ideed. Varasem rekord kuulus Negavati kolmandale ja viiendale hooajale, mil konkursile saabus 55 ideed.
 • Üleilma eesti keele õpetajad kohtuvad Helsingis

  Üleilma eesti keele õpetajad kohtuvad Helsingis

  07. Märts 2019
  Neljapäevast, 6. märtsist kuni pühapäevani toimub Helsingis üleilmne eesti keele õpetajate kohtumine. Kokku tuleb ligikaudu sada õpetajat üheksast välisriigist, et kogemusi vahetades ja teadmisi täiendades tähistada lähenevat emakeelepäeva.
 • Tartu Ülikool kingib rahvusülikooli 100. sünniaastal Eestile 100 loengut

  Tartu Ülikool kingib rahvusülikooli 100. sünniaastal Eestile 100 loengut

  06. Märts 2019
  Rahvusülikooli 100. sünnipäeva puhul peavad Tartu Ülikooli teadlased, õppejõud ja kraadiõppurid 2019. aasta jooksul Eesti koolides sada loengut. Loengusarja eesmärk on pakkuda õpilastele võimalust saada osa Tartu Ülikooli teadus- ja õppetööst.