Keemiavõistlus "Kolb" ootab kuni kolmeliikmelisi võistkondi Eesti põhikoolidest ja gümnaasiumidest lahendama teoreetilisi ning praktilisi keemiaülesandeid.
Juba 15. korda toimub EENeti arvutijoonistuste võistlus, mis tänavu on esmakordselt pühendatud ajalooteemadele. Võistlusele on oodatud nii lapsed kui ka täiskasvanud, pilte saab esitada 1. septembrist kuni 18. novembrini.
Eesti Loodusainete Õpetajate Liit kutsub õpetajaid väljasõitudele Eestimaa loodusesse. Oodatud on nii loodusainete kui ka teiste õppeainete õpetajad. Väljasõite toetab osaliselt Tallinna Linnakantselei.
Nutikas „Eesti Looduse teoaabits“ aitab bioloogia- või õuesõppetunnis orienteeruda vähetuntud Eesti kojaga maismaatigude maailmas. Rakenduse kasutamisega peaks ühtmoodi hästi hakkama saama nii väikesed kui suured teohuvilised.
27. rahvusvaheline bioloogiaolümpiaad toimus sel aastal 17.–24. juulini Vietnamis Hanois. Eesti neljaliikmeline võistkond tuli koju kahe hõbe- ja kahe pronksmedaliga.
Zürichis toimunud rahvusvaheliselt füüsikaolümpiaadilt sai Tallinna Reaalkooli õpilane Kristjan Kongas kaela hõbemedali. Koolivend Taavet Kalda ja Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilane Jonatan Kalmus said oma teadmiste eest pronksmedali.
Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi allkirjastas 1,5 miljoni euro suuruse teaduse populariseerimise meetme „Teeme+“, mille eesmärk on suurendada õpilaste huvi loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia (LTT) erialade vastu.
Õppeaasta jooksul ilmus seitsmel ainekuul 153 temaatilist artiklit ja uudist, toimus 13 veebiseminari, viidi läbi 2 veebikursust, ilmus 28 nädala äppi, tutvustati 9 töövahendit, 9 õpilugu ning toimus 10 projekti/konkurssi ja aktsiooni.
Loodusainete kuul välja kuulutatud idandamise projekti raames idandasid 24 erinevat õpilaste meeskonda erinevaid kaunvilju. Teine katse, kus sai proovida järele juba idandatud seemnetega mõnda internetist leitud katset, osutus vähem populaarsemaks.