Loodusainete kuu

 • Algab keemiavõistlus "Kolb"

  Algab keemiavõistlus "Kolb"

  05. September 2016
  Keemiavõistlus "Kolb" ootab kuni kolmeliikmelisi võistkondi Eesti põhikoolidest ja gümnaasiumidest lahendama teoreetilisi ning praktilisi keemiaülesandeid.
 • Tarkusepäeval algab EENeti arvutijoonistuste võistlus „Ajarada“

  Tarkusepäeval algab EENeti arvutijoonistuste võistlus „Ajarada“

  31. August 2016
  Juba 15. korda toimub EENeti arvutijoonistuste võistlus, mis tänavu on esmakordselt pühendatud ajalooteemadele. Võistlusele on oodatud nii lapsed kui ka täiskasvanud, pilte saab esitada 1. septembrist kuni 18. novembrini.
 • Mõisa kooli!

  Mõisa kooli!

  18. August 2016
  Viimastel aastatel on loodud tänuväärselt palju võimalusi õppida ka väljaspool kodust klassiruumi. Oma pakkumise teevad nüüd ka mõisakoolid.
 •  

  Eesti Loodusainete Õpetajate Liit kutsub õpetajaid seenematkale

  08. August 2016
  Eesti Loodusainete Õpetajate Liit kutsub õpetajaid väljasõitudele Eestimaa loodusesse. Oodatud on nii loodusainete kui ka teiste õppeainete õpetajad. Väljasõite toetab osaliselt Tallinna Linnakantselei.
 • Tigudega saab nüüd telefoni abil tuttavaks

  Tigudega saab nüüd telefoni abil tuttavaks

  26. Juuli 2016
  Nutikas „Eesti Looduse teoaabits“ aitab bioloogia- või õuesõppetunnis orienteeruda vähetuntud Eesti kojaga maismaatigude maailmas. Rakenduse kasutamisega peaks ühtmoodi hästi hakkama saama nii väikesed kui suured teohuvilised.
 • Eesti õpilased paistsid silma rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil

  Eesti õpilased paistsid silma rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil

  25. Juuli 2016
  27. rahvusvaheline bioloogiaolümpiaad toimus sel aastal 17.–24. juulini Vietnamis Hanois. Eesti neljaliikmeline võistkond tuli koju kahe hõbe- ja kahe pronksmedaliga.
 • Rahvusvaheline füüsikaolümpiaad oli eestlastele medaliterohke

  Rahvusvaheline füüsikaolümpiaad oli eestlastele medaliterohke

  18. Juuli 2016
  Zürichis toimunud rahvusvaheliselt füüsikaolümpiaadilt sai Tallinna Reaalkooli õpilane Kristjan Kongas kaela hõbemedali. Koolivend Taavet Kalda ja Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilane Jonatan Kalmus said oma teadmiste eest pronksmedali.
 • Riik suunab 1,5 miljonit eurot noorte teadushuvi tekitamisse

  Riik suunab 1,5 miljonit eurot noorte teadushuvi tekitamisse

  05. Juuli 2016
  Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi allkirjastas 1,5 miljoni euro suuruse teaduse populariseerimise meetme „Teeme+“, mille eesmärk on suurendada õpilaste huvi loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia (LTT) erialade vastu.
 • Koolielu ainekuud kokkuvõetuna

  Koolielu ainekuud kokkuvõetuna

  31. Mai 2016
  Õppeaasta jooksul ilmus seitsmel ainekuul 153 temaatilist artiklit ja uudist, toimus 13 veebiseminari, viidi läbi 2 veebikursust, ilmus 28 nädala äppi, tutvustati 9 töövahendit, 9 õpilugu ning toimus 10 projekti/konkurssi ja aktsiooni.
 • Selgusid idandamise projekti lemmikkatsed

  Selgusid idandamise projekti lemmikkatsed

  11. Veebruar 2016
  Loodusainete kuul välja kuulutatud idandamise projekti raames idandasid 24 erinevat õpilaste meeskonda erinevaid kaunvilju. Teine katse, kus sai proovida järele juba idandatud seemnetega mõnda internetist leitud katset, osutus vähem populaarsemaks.
Haridus- ja Noorteamet