Õppija kuu

 • Tartu Ülikool ja õpilasesinduste liit kutsuvad õpilasi õpetajaid tänuvideoga märkama

  Tartu Ülikool ja õpilasesinduste liit kutsuvad õpilasi õpetajaid tänuvideoga märkama

  02. September 2016
  Tartu Ülikooli haridusteaduste instituut ja Eesti Õpilasesinduste Liit kutsuvad õpilasi märkama imelisi õpetajaid ja üllatama neid õpetajate päeval ühe toreda tänuvideoga.
 • Tarkusepäeval algab EENeti arvutijoonistuste võistlus „Ajarada“

  Tarkusepäeval algab EENeti arvutijoonistuste võistlus „Ajarada“

  31. August 2016
  Juba 15. korda toimub EENeti arvutijoonistuste võistlus, mis tänavu on esmakordselt pühendatud ajalooteemadele. Võistlusele on oodatud nii lapsed kui ka täiskasvanud, pilte saab esitada 1. septembrist kuni 18. novembrini.
 • Rapla maakonna õpetajad alustasid uut õppeaastat esinemisoskuse lihvimisega

  Rapla maakonna õpetajad alustasid uut õppeaastat esinemisoskuse lihvimisega

  30. August 2016
  Rapla maakonna koolijuhid ja õpetajad olid uue õppeaasta eel koos Rapla Ühisgümnaasiumis, et õppida nippe avalikuks esinemiseks, tutvuda Foxcademy platvormiga ja saada infot uue õppeaasta suundadest.
 • Asjade interneti ja Big Data ekspert Mark Torr peab IT Kolledžis avaliku loengu

  Asjade interneti ja Big Data ekspert Mark Torr peab IT Kolledžis avaliku loengu

  30. August 2016
  6. septembril kell 12.00 peab IT Kolledžis avaliku loengu asjade interneti ja Big Data hinnatud ekspert Mark Torr, kes on Microsofti Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni analüütika ja IoT valdkonna vastutav tootejuht.
 •  

  Õpetajad ei kasuta nutiseadmeid tundides tõhusalt

  29. August 2016
  Tartu Ülikoolis valminud uuring näitab, et enamik Eesti õpetajaid kasutab oma tundides nutiseadmeid väga harva ja sedagi põhiliselt infootsinguks, kirjutab ERRi uudisteportaal Novaator.
 • Digiarengust kutsehariduses kolme kooli näitel

  Digiarengust kutsehariduses kolme kooli näitel

  28. August 2016
  Valgamaa Kutseõppekeskus avab innovatsiooniklassi, Räpina Aianduskool on osa kutseeksameid viinud digitaalseks, Luua Metsanduskool loodab soetada õppetööks vajalikud droonid. Need on näited kutsehariduse seminarilt „Digimeister 2016: köieltants“.
 • GAGi seminaril oli tähelepanu digipädevustel

  GAGi seminaril oli tähelepanu digipädevustel

  28. August 2016
  Gustav Adolfi Gümnaasiumi koolialguse IKT-seminar õpetajatele toimus tänavu juba seitsmendat korda. Kõne all olid digipädevused kehalisest kasvatusest tasemetöödeni. Kooli direktor Hendrik Agur sõnas alustuseks, et uus õpikäsitus on reaalsus, mida viivad ellu õpetajad ja õpilased.
 • Kutseharidus on tulevikku vaatav valik

  Kutseharidus on tulevikku vaatav valik

  19. August 2016
  Juba aastaid on räägitud asjaolust, et kutseoskustega noori on Eestis vähem kui võiks, ka tööandjad tunnevad endiselt nende järele tugevat vajadust. Räpina Aianduskooli direktor Kalle Toom kirjutab, et kutseharidus on noorele tulevikku vaatav valik, oma ala asjatundjad on tööturul alati hinnatud.
 • Mõisa kooli!

  Mõisa kooli!

  18. August 2016
  Viimastel aastatel on loodud tänuväärselt palju võimalusi õppida ka väljaspool kodust klassiruumi. Oma pakkumise teevad nüüd ka mõisakoolid.
 • Lugemisprogrammi „Suvi raamatuga“ osavõtjate arv tegi taas rekordi

  Lugemisprogrammi „Suvi raamatuga“ osavõtjate arv tegi taas rekordi

  17. August 2016
  Täna toimub Telliskivi loomelinnaku Vaba Lava teatrikeskuses Tallinna Keskraamatukogu laste lugemisprogrammi „Suvi raamatuga 2016“ lõpetamine. Lõpetamisel tehakse kokkuvõtted programmist, tänatakse osalejaid ja vaadatakse Kolme Põrsakese teadusetendust.
Haridus- ja Noorteamet