Juba 15. korda toimub EENeti arvutijoonistuste võistlus, mis tänavu on esmakordselt pühendatud ajalooteemadele. Võistlusele on oodatud nii lapsed kui ka täiskasvanud, pilte saab esitada 1. septembrist kuni 18. novembrini.
Täna ja homme toimub Viinistus kümnes üleilma eesti keele õpetajate suvekool, kus osaleb poolsada õpetajat 18 riigist. Suvekooli eesmärk on innustada eesti keele õpetajaid ning anda neile uusi teadmisi ja oskusi tööks eesti keelt õppivate lastega väljaspool Eestit.
Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi allkirjastas 1,5 miljoni euro suuruse teaduse populariseerimise meetme „Teeme+“, mille eesmärk on suurendada õpilaste huvi loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia (LTT) erialade vastu.
Tänavuste riigieksamite tulemused meedias erilist lainetust ei tekitanud, sest kõik oli kenasti keskmine ja stabiilne. Võimalust oma eksamitööga apellatsiooniperioodil tutvuda kasutas ligi 200 eksaminandi.
Õppeaasta jooksul ilmus seitsmel ainekuul 153 temaatilist artiklit ja uudist, toimus 13 veebiseminari, viidi läbi 2 veebikursust, ilmus 28 nädala äppi, tutvustati 9 töövahendit, 9 õpilugu ning toimus 10 projekti/konkurssi ja aktsiooni.
Kas oled kunagi näidanud õpilastele filmi ja tundnud vajadust ikka ja jälle seda katkestada, et midagi olulist lisada või selgitusi jagada? Aga sa ei tihka, sest pidevad pausid häirivad ja ärritavad õpilasi – neile lubati ju ometi filmivaatamist. Taani kogemust vahendab Kristi Vahenurm.
HITSA kutsub õpetajaid ainekuude raames Koolielu portaali õppematerjale lisama. Iga kuu lõpus valivad Koolielu ainemoderaatorid välja vastava ainevaldkonna parima õppematerjali. Keeltekuu parimate õppematerjalide autoreid on kaks: Pille Rahe ja Piret Lehiste.