Keeltekuu

 • Keeleteemaline veebiviktoriin Euroopa keeltepäeva puhul

  Keeleteemaline veebiviktoriin Euroopa keeltepäeva puhul

  13. September 2016
  Juba üheksandat korda korraldab Euroopa Komisjoni esindus Eestis Euroopa keeltepäeva puhul keeleteemalise veebiviktoriini kooliõpilastele.
 • Tarkusepäeval algab EENeti arvutijoonistuste võistlus „Ajarada“

  Tarkusepäeval algab EENeti arvutijoonistuste võistlus „Ajarada“

  31. August 2016
  Juba 15. korda toimub EENeti arvutijoonistuste võistlus, mis tänavu on esmakordselt pühendatud ajalooteemadele. Võistlusele on oodatud nii lapsed kui ka täiskasvanud, pilte saab esitada 1. septembrist kuni 18. novembrini.
 • Mõisa kooli!

  Mõisa kooli!

  18. August 2016
  Viimastel aastatel on loodud tänuväärselt palju võimalusi õppida ka väljaspool kodust klassiruumi. Oma pakkumise teevad nüüd ka mõisakoolid.
 • Suvekool tõi kokku poolsada üleilma eesti keele õpetajat

  Suvekool tõi kokku poolsada üleilma eesti keele õpetajat

  03. August 2016
  Täna ja homme toimub Viinistus kümnes üleilma eesti keele õpetajate suvekool, kus osaleb poolsada õpetajat 18 riigist. Suvekooli eesmärk on innustada eesti keele õpetajaid ning anda neile uusi teadmisi ja oskusi tööks eesti keelt õppivate lastega väljaspool Eestit.
 • Riik suunab 1,5 miljonit eurot noorte teadushuvi tekitamisse

  Riik suunab 1,5 miljonit eurot noorte teadushuvi tekitamisse

  05. Juuli 2016
  Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi allkirjastas 1,5 miljoni euro suuruse teaduse populariseerimise meetme „Teeme+“, mille eesmärk on suurendada õpilaste huvi loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia (LTT) erialade vastu.
 • Eesti keele riigieksamil läbikukkujaid ei olnud

  Eesti keele riigieksamil läbikukkujaid ei olnud

  30. Juuni 2016
  Tänavuste riigieksamite tulemused meedias erilist lainetust ei tekitanud, sest kõik oli kenasti keskmine ja stabiilne. Võimalust oma eksamitööga apellatsiooniperioodil tutvuda kasutas ligi 200 eksaminandi.
 • Koolielu ainekuud kokkuvõetuna

  Koolielu ainekuud kokkuvõetuna

  31. Mai 2016
  Õppeaasta jooksul ilmus seitsmel ainekuul 153 temaatilist artiklit ja uudist, toimus 13 veebiseminari, viidi läbi 2 veebikursust, ilmus 28 nädala äppi, tutvustati 9 töövahendit, 9 õpilugu ning toimus 10 projekti/konkurssi ja aktsiooni.
 • Kuidas tunnis filmi vaadata ning seda katkestamata õpilastele selgitusi jagada?

  Kuidas tunnis filmi vaadata ning seda katkestamata õpilastele selgitusi jagada?

  21. Aprill 2016
  Kas oled kunagi näidanud õpilastele filmi ja tundnud vajadust ikka ja jälle seda katkestada, et midagi olulist lisada või selgitusi jagada? Aga sa ei tihka, sest pidevad pausid häirivad ja ärritavad õpilasi – neile lubati ju ometi filmivaatamist. Taani kogemust vahendab Kristi Vahenurm.
 • Selgus keeltekuu parim õppematerjal

  Selgus keeltekuu parim õppematerjal

  11. Aprill 2016
  HITSA kutsub õpetajaid ainekuude raames Koolielu portaali õppematerjale lisama. Iga kuu lõpus valivad Koolielu ainemoderaatorid välja vastava ainevaldkonna parima õppematerjali. Keeltekuu parimate õppematerjalide autoreid on kaks: Pille Rahe ja Piret Lehiste.
 • Konkursi "Kirjandusraal 2016" tulemused

  Konkursi "Kirjandusraal 2016" tulemused

  29. Märts 2016
  Märtsikuus toimus kümnendat korda 8.-12. klassi õpilastele mõeldud veebipõhiste õppematerjalide konkurss "Kirjandusraal 2016".
Haridus- ja Noorteamet