Sotsiaalainete kuu

 • Tarkusepäeval algab EENeti arvutijoonistuste võistlus „Ajarada“

  Tarkusepäeval algab EENeti arvutijoonistuste võistlus „Ajarada“

  31. August 2016
  Juba 15. korda toimub EENeti arvutijoonistuste võistlus, mis tänavu on esmakordselt pühendatud ajalooteemadele. Võistlusele on oodatud nii lapsed kui ka täiskasvanud, pilte saab esitada 1. septembrist kuni 18. novembrini.
 • Mõisa kooli!

  Mõisa kooli!

  18. August 2016
  Viimastel aastatel on loodud tänuväärselt palju võimalusi õppida ka väljaspool kodust klassiruumi. Oma pakkumise teevad nüüd ka mõisakoolid.
 • Ajalookäsitlus klassiruumis: 20 Eesti õpetajat holokausti seminaril Iisraelis

  Ajalookäsitlus klassiruumis: 20 Eesti õpetajat holokausti seminaril Iisraelis

  04. August 2016
  20 õpetajat Eestist sõitsid juuli viimasel päeval Iisraeli, et osaleda holokausti teemalisel seminaril Yad Vashemi uurimis- ja koolituskeskuses. Seminarid ja töötoad kestavad kokku kümme päeva.
 • Ettevõtlusküla - õppimine mängu abil

  Ettevõtlusküla - õppimine mängu abil

  06. Juuli 2016
  Ettevõtlusküla programmid on suunatud nii lasteaialastele kui ka alg- ja põhikooliõpilastele.
 • Riik suunab 1,5 miljonit eurot noorte teadushuvi tekitamisse

  Riik suunab 1,5 miljonit eurot noorte teadushuvi tekitamisse

  05. Juuli 2016
  Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi allkirjastas 1,5 miljoni euro suuruse teaduse populariseerimise meetme „Teeme+“, mille eesmärk on suurendada õpilaste huvi loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia (LTT) erialade vastu.
 • Koolielu ainekuud kokkuvõetuna

  Koolielu ainekuud kokkuvõetuna

  31. Mai 2016
  Õppeaasta jooksul ilmus seitsmel ainekuul 153 temaatilist artiklit ja uudist, toimus 13 veebiseminari, viidi läbi 2 veebikursust, ilmus 28 nädala äppi, tutvustati 9 töövahendit, 9 õpilugu ning toimus 10 projekti/konkurssi ja aktsiooni.
 •  

  Ainekuud: selgus sotsiaalainete kuu parim õppematerjal

  14. Märts 2016
  HITSA kutsub õpetajaid ainekuude raames Koolielu portaali õppematerjale lisama. Iga kuu lõpus valivad Koolielu ainemoderaatorid välja vastava ainevaldkonna parima õppematerjali. Sotsiaalainete kuu parima õppematerjali autoreid on mitu.
 • Ettevõtlusõppe kogukond Koolielus

  Ettevõtlusõppe kogukond Koolielus

  25. Veebruar 2016
  Sotsiaalainete kuul tõstame esile Koolielu portaalis olevat ettevõtlusõppe kogukonda, kuhu on koondatud õppematerjalid, õppekavad, õpikud ja veebikeskkonnad, mis ettevõtlusõppe õpetamist toetavad.
 • Ajateljetarkvara Tiki-Toki

  Ajateljetarkvara Tiki-Toki

  23. Veebruar 2016
  Tiki-Tokis saab asetada sündmusi, isikuid, tegevusi vms teavet digitaalsele ajateljele ning luua sissekannete vahel seoseid. Tiki-Toki õppetöös kasutamise võimalustest kirjutavad Virge Prank-Vijard ja Tony Tonni Elleri nim Tartu Muusikakoolist.
 • AINEKUU: Koolielus algas sotsiaalainete kuu

  AINEKUU: Koolielus algas sotsiaalainete kuu

  01. Veebruar 2016
  Veebruaris ehk sotsiaalainete kuul toovad Koolielu ainemoderaatorid teieni uue ja huvitava IKT vallas inimeseõpetuses, ajaloos, ühiskonnaõpetuses, meediaõpetuses ning majandus- ja ettevõtlusõppes.
Haridus- ja Noorteamet