Uued õppematerjalid

esitlus
Svetlana Astahhova12. Aprill 2018
mäng
Ragnar Vutt12. Aprill 2018
kodulehekülg
TiiuLe05. Jaanuar 2018
tunnikava
TiiuLe05. Jaanuar 2018

BETT ja loodusained


Avaldaja:Kristi Semidor26. Jaanuar 2016

20.-24. jaanuaril 2016 toimus Londonis Euroopa suurim hariduse ja tehnoloogiamess BETT (British Educational Training and Technology Show), kus tutvustati erinevaid hariduslikke tehnoloogilisi lahendusi. BETTil kogetut jagab HITSA ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi haridustehnoloog Ingrid Maadvere.

BETTil olid olulisel kohal ka loodusaineid. Neid nähakse küll koos matemaatika ja programmeerimisega. Aina rohkem räägitakse STEM-ainetest (science, technology, engineering, mathematics) ehk siis loodusteadustest, tehnoloogiast, inseneriteadusest ja matemaatikast. Inglismaal on loodud väga palju valmis õppematerjale, kuid paraku on need tasulised ning lähtuvad Suurbritannia õppekavast. Näiteks Tig Tag World on loonud 3-minutilised vidoeklipid koos testidega või Fizikaapp tutvustab füüsikat läbi erinevate simulatsioonide. On ka tasuta keskkond STEM, kus õpetajad jagavad enda loodud õppematerjale.

BETT
Messil oli kohal ka tuntud kaubanduskett TESCO, kes on loonud projekti “Earth Happy Project”, mille eesmärk on näidata, kuidas toit poodi jõuab. Koolid saavad poodi ja farmidesse külla minna ning lehel on hulgaliselt tasuta õppematerjale. Väiksematest projektidest võib nimetada IoST, kus korjatakse kokku erinevaid andmeid (temperatuur, niiskus, sadmed, reostus, valgus, müra jne) Suurbritanniast ning jagatakse neid teistega. Andmeid on võimalik võrrelda ja analüüsida.

Loomulikult sai uurida ka erinevaid andureid. Kohal olid Eestiski tuttavad Vernier ja Pasco. Lisaks nägi huvitavaid andureid, mis olid ühte seadmesse kokku pandud, näiteks Labdisc ja SenseDisc Data Logger

Huvitav, et päris mitmes boksis oli näha loodusainete 3D-õppematerjale: Cyber Science 3D, The 3D Classroom. Nende abil saab 3D-prille kandes muuta tasapinnalise pildi ruumiliseks.

BETT2
Avatud ülikoolid ja MOOCid on paljudele tuttavad. Inglismaa ülikoole ühendab Future Learn keskkond, kus saab tasuta osaleda mitmetel kursustel, mis sobivad ka gümnaasiumiõpilastele. Kursused on tasuta, kui ei soovita tunnistust. Varsti on algamas näiteks järgnevad kursused:
Toitumine ja tervis 
Kliimamuutus: väljakutsed ja lahendused 
Anatoomia: tunne oma kõhtu  

Ingrid Maadvere, HITSA ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi haridustehnoloog

Samal teemal: