Uued õppematerjalid

esitlus
Svetlana Astahhova12. Aprill 2018
mäng
Ragnar Vutt12. Aprill 2018
kodulehekülg
TiiuLe05. Jaanuar 2018
tunnikava
TiiuLe05. Jaanuar 2018

Koolielus algas õppija kuu


Avaldaja:Kristi Semidor04. Aprill 2016

Aprillis ehk õppija kuul toovad Koolielu ainemoderaatorid teieni uue ja huvitava IKT vallas igas vanuses õppijale mõeldes.

Artiklid ja nädala äpid 
Koolielu ainemoderaatorite eestvedamisel tuuakse esile temaatilisi uudiseid ja kirjutatakse artikleid info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kasutamise trendidest, tutvustame ka õpilugusid ning külastame erinevaid konverentse, kust nopime välja õppijaid puudutava. Iga nädal tutvustatakse kasulikke äppe, töövahendeid või veebikeskkondi. 

Veebiseminarid 
Teisipäeval, 12. aprillil kell 17.00 toimub veebiseminar „Õpiveeb“. Pärnu Vanalinna Põhikooli haridustehnoloog Diana Veskimägi selgitab: „Õpiveeb soovib muuta õpetaja elu lihtsamaks ja õppimist huvitavamaks, arendades veebikeskkonda õpetajatele ja õpilastele, kus jagada õppematerjale, teha interaktiivseid harjutusi ja kontrolltöid. Veebiseminaril on osalema oodatud kõik huvilised, kuna Õpiveebi kasutamine on nii lihtne, et hakkama saab ka algaja arvutikasutaja.“ Lisainfo.  
Toimuvad ka veebiseminarid ajaveebidest lasteaia töös ning õpetaja professionaalsest arengust digiajastul.  
Veebiseminaride kohta, mis aprillikuus toimuvad, leiab info uudisest. 

Projektid-konkursid 
Ootame õpilasi osa võtma kogumisaktsioonist „Minu parim äpp õppimisel“
Ainemoderaatorite loodud Padletisse saavad õpilased lisada äppe, mis aitavad õppimisele kaasa. Iga õpilane saab lisada ainult ühe äpi, äpid ei tohi korduda. Lisainfo.   

Toimub GPS-kunsti projekt õppimise teemaliste kujundite koostamiseks. GPS-kunsti konkursil osalemiseks ootame kõiki õpilasi koostama Figure Running äpi abil kujundeid või sõnu, mis on seotud õppija kuule kohaselt kooli, õppimise või koolieluga. Lisainfo

Tulemas on ka kaks põnevat õppimise teemalist küsitlust: üks on mõeldud õpetajatele (aineühenduste listides), teine on mõeldud nii õpilastele, tudengitele kui ka täiskasvanutele. Uuri lähemalt: Mis on õppimine?     

Ainekuu ajal toimub ka HITSA õpilaskonkursside finaalüritus ning tehnoloogiapäev – HITSA ootab laupäeval, 23. aprillil ootab kõiki huvilisi Tallinna Kultuurikatlasse.
 
Parim õppematerjal 
Kuu lõpus valime parima õppematerjali, mis õpilasi köita võiks. Kutsume õpetajaid oma ainekuul Koolielu portaali õppematerjale lisama - iga kuu lõpus valivad vastava kuu ainemoderaatorid välja kuu parima õppematerjali, mille autor saab nutika auhinna. Õppematerjale võib lisada Koolielu portaali igal ajal - ainemoderaatorid valivad ka detsembri-, aprilli- ja maikuus kõigi 1. juunist 2015 kuni 1. maini 2016 lisatud õppematerjalide hulgast välja parimad. 

Ainekuud modereerivad Koolielu ainemoderaatorid. 

Loe ka: Koolielu portaalis algavad ainekuud 

Foto pärit Wikimediast