Eesti õpilased paistsid silma rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil


Avaldaja:Madli Leikop25. Juuli 2016

27. rahvusvaheline bioloogiaolümpiaad toimus sel aastal 17.–24. juulini Vietnamis Hanois. Eesti neljaliikmeline võistkond tuli koju kahe hõbe- ja kahe pronksmedaliga.

Rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil lahendati neli praktilist tööd (taimede anatoomia ja füsioloogia, loomade anatoomia ja füsioloogia, biokeemia ja mikrobioloogia ning molekulaarbioloogia valdkonnast) ja kaks mahukat komplekti teooriaülesandeid. „Kõik ülesanded olid koostatud väga kvaliteetselt ja eeldasid õpilastelt nii üksikasjalisi teadmisi kui nende teadmiste oskuslikku rakendamist, aga eeskätt loogilist mõtlemist,“ ütles Eesti võistkonna juhendaja Sulev Kuuse.

Hanoi riikliku ülikooli poolt korraldatud võistlusest võttis osa 252 õpilast 67 riigist. Igast riigist võis osaleda kuni neli õpilast.

Eesti võistkonda kuulusid Maris Sala (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12. klass), Richard Luhtaru (Miina Härma Gümnaasiumi 9. klass), Anneliis Rea (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi 12. klass), Kaarel Hänni (Tallinna Reaalkooli 11. klass).

Eesti õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena TÜ vivaariumi juhataja Sulev Kuuse, TÜ doktorant Andres Ainelo, TÜ doktorant Mark Gimbutas ja TÜ arstiteaduskonna tudeng Uku-Laur Tali.

Tänavu läks olümpiaadi võit Singapuri. Meie parimana saavutas Richard Luhtaru 57. koha ja sellega hõbemedali. Hõbemedali teenis ja üldkokkuvõttes 59. koha sai Kaarel Hänni. Pronksid said Anneliis Rea (108.) ning Maris Sala (118. koht).

„Eesti võistkond esines tervikuna väga edukalt ja saadud kohad kinnitavad meie õpilaste võimekust silma paista ka rahvusvahelises mastaabis,“ ütles Sulev Kuuse.

Lisaks võistlemisele pakkusid korraldajad kultuuriprogrammi, mille raames tutvuti Vietnami ajaloo ja kultuuriga ning külastati UNESCO maailmapärandi hulka kuuluvaid Trang An’i karstikoopaid.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldab Tartu Ülikooli teaduskool mitmete sponsorite abiga.

Allikas: TÜ pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet