Uued õppematerjalid

esitlus
Svetlana Astahhova12. Aprill 2018
mäng
Ragnar Vutt12. Aprill 2018
kodulehekülg
TiiuLe05. Jaanuar 2018
tunnikava
TiiuLe05. Jaanuar 2018

Kuidas osaleda üle-euroopalisel programmeerimisnädalal?


Avaldaja:Madli Leikop15. August 2016

2016. aasta sügisel, 15.-23. oktoobrini toimub juba neljas üle-euroopaline programmeerimisnädal Code Week. Selle eesmärk on tutvustada programmeerimist ja muuta see oskus kõigile omaseks võimalikult lõbusal viisil.

Programmeerimisnädala raames kutsub HITSA üles kõiki, kel soov ja huvi edendada tehnoloogiaharidust Eestis, korraldama programmeerimisalaseid üritusi nii õpilastele kui ka õpetajatele ning miks mitte ka lapsevanematele!

EU Code Week on rohujuuretasandi ettevõtmine, mis sai alguse 2013. aastal Neelie Kroesi noorte nõustajate algatusel. Aastaks 2015 kasvas initsiatiivist juba ülemaailmne ettevõtmine, millest võttis osa 46 riiki. Eesti koolides toimus eelmisel programmeerimisnädalal kokku 81 üritust, millest sai osa tuhandeid õpilasi ja täiskasvanuid.

Code Weeki korraldavad vabatahtlikud ning igas riigis koordineerivad tegevusi programmeerimisnädala saadikud. Programmeerimisalaseid üritusi saab korraldada aga igaüks ise! Üle maailma toimuvad üritused on koondatud kõik ühele kaardile. Et Eesti paistaks programmeerimisnädala kaardil silma, kutsume kõiki, kes on tegevad IT valdkonnas, korraldama programmeerimisnädalal programmeerima innustavaid üritusi, mis on suunatud nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele. Üritused lisage kindlasti ka Code Week kaardile: http://events.codeweek.eu.

KUIDAS OSALEDA PROGRAMMEERIMISNÄDAL?

Oodatud on nii lapsed, teismelised kui ka täiskasvanud!

Programmeerijad saavad korraldada õpikodasid endale lähimates koolides, häkkerite hobilaborites ja rahvamajades.

Õpetajad, kes oskavad programmeerida, saavad anda programmeerimistunde, jagada tunnikavasid ja korraldada õpikodasid kolleegidele või õpilastele.

Õpetajad, kes ise ei oska veel programmeerida, on oodatud seminare korraldama või kutsuma lapsevanemaid ja õpilasi üksteisele programmeerimist õpetama.

Lapsevanemad saavad innustada oma lapsi programmeerimise õpikodades osalema.

Ettevõtjad ja mittetulundusühingud on oodatud pakkuma oma ruume õpikodade korraldamiseks, pakkuma oma töötajaid õpetajateks, organiseerima õpilastele lõbusaid programmeerimisvõistlusi või sponsoreerima programmeerimisüritusi.

Igaüks, kes tegeleb programmeerimisega, võiks jagada oma kogemusi ja inspireerida teisi!

Kui teil tekib küsimusi või mõtteid programmeerimisnädala kohta, võtke aga julgelt ühendust!

Tänavuse programmeerimisnädala saadikud Eestis on ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets ning HITSA kommunikatsioonispetsialist Laura Vetik.

Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet