Uued õppematerjalid

esitlus
Svetlana Astahhova12. Aprill 2018
mäng
Ragnar Vutt12. Aprill 2018
kodulehekülg
TiiuLe05. Jaanuar 2018
tunnikava
TiiuLe05. Jaanuar 2018

Lugemisprogrammi „Suvi raamatuga“ osavõtjate arv tegi taas rekordi


Avaldaja:Madli Leikop17. August 2016

Täna toimub Telliskivi loomelinnaku Vaba Lava teatrikeskuses Tallinna Keskraamatukogu laste lugemisprogrammi „Suvi raamatuga 2016“ lõpetamine. Lõpetamisel tehakse kokkuvõtted programmist, tänatakse osalejaid ja vaadatakse Kolme Põrsakese teadusetendust.

Lugemissuvi kestis 1. juunist kuni 30. juulini ning selle aja jooksul võttis programmist osa rekordiline hulk lapsi – 409, neist edukaid lõpetajaid oli 215.

Kahe suvekuu jooksul lugesid lapsed keskraamatukogu töötajate poolt valitud raamatuid. Valikus oli 27 eestikeelset ning 25 venekeelset uuemat lasteraamatut. Iga läbiloetud raamatu kohta joonistas laps pildi ja täitis küsimustiku. Suvise lugemisprogrammi lõpetamisele on oodatud kõik need lapsed, kes lugesid kahe kuu jooksul läbi vähemalt 10 raamatut.

Eestikeelsetest raamatutest osutus kõige menukamaks Tallinna Keskraamatukogu välja antud ning Joonas Sildre ja Elina Sildre kirjutatud koomiksiraamat „Kuukassi koerused kosmoses“. Raamatut saab lugeda keskraamatukogu lastelehel ja e-raamatukogus ELLU.

Enamloetud teoste esiviisikusse kuulusid veel:

„Isa sokk on merekaru“, Aapo Ilves, Paul-Eerik Rummo, Contra, Alar Pikkorainen jt
„Sonja ja kass”, Kätlin Vainola
„Kui me olime maailmas üksi“, Ulf Nilsson
„Rasmuse vuntsid“, Ilmar Tomusk

Venekeelsetest raamatutest osutusid menukamateks:

„Божья коровка и Пингвин“, Маркус Саксатамм
„Желтая сумка“, Лижия Божунга
„Невероятные истории про любимых питомцев“, Эдуард Успенский
„Мы и большущее озеро“, Софья Яковлева
„Курноска на метле“, Кристийна Касс

Valikut lugemisprogrammile laekunud joonistustest saab alates 23. augustist vaadata Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) trepigaleriis ja veebilehelt.

„Suvi raamatuga“ lõpupeo korraldamist toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu ja Eesti Kultuurkapital. Auhinnad kõigile tublidele lugemisprogrammi lõpetajatele on Räpina Paberivabriku poolt.

Allikas: Tallinna Keskraamatukogu koduleht. Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal: