Tarkusepäeval algab EENeti arvutijoonistuste võistlus „Ajarada“


Avaldaja:Madli Leikop31. August 2016

Juba 15. korda toimub EENeti arvutijoonistuste võistlus, mis tänavu on esmakordselt pühendatud ajalooteemadele. Võistlusele on oodatud nii lapsed kui ka täiskasvanud, pilte saab esitada 1. septembrist kuni 18. novembrini.

Arvutijoonistuste võistlus annab osalejatele võimaluse kasutada arvutit aktiivseks loominguks ja eneseväljenduseks ning siduda omavahel eri aineid: ajalugu, loodus-, ühiskonna-, kunsti- ja arvutiõpetust.

„Sel aastal on võistlus esmakordselt pühendatud ajalooteemadele, partneriteks oma uue maja ja näituste avamiseks valmistuv Eesti Rahva Muuseum ning juba 22. korda aasta lindu valinud Eesti Ornitoloogiaühing. "Looduse kujutamine on joonistusvõistlustel osalejaid alati paelunud, seepärast on tänavuse aasta linnu ‒ rasvatihase ‒ tarvis ka omaette teema,” ütles EENeti üldosakonna juhataja Anne Märdimäe.

Võistlus toimub neljas vanuserühmas: kuni 10aastased, 11-13aastased, 14-18aastased ning vanemad kui 18aastased. Iga osaleja võib võistlusele esitada kuni viis arvutijoonistust.

Osalejad saavad valida kaheksa teema vahel:

Vaata, mida ma muuseumis nägin!
Elu ilma elektrita
Vöökirja saladus
Üks masin võidab sada sulast
Rabarahvas
Tii-tii-digitihane
Avastati vana laev
Must lagi oli meie toal

Tingimustega tutvuda ja pilte esitada saab aadressil http://joonistaja.eenet.ee.

Auhinnatud saavad nii parimate piltide autorid kui ka parimad juhendajad – eraldi premeeritakse nii neid juhendajaid, kellel on kõige rohkem juhendatud pilte, kui ka neid, kelle juhendamisel jõuab enim pilte lõppvõistlusele.

Võistlust korraldab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse struktuuriüksus EENet koos Eesti Rahva Muuseumi ja Eesti ornitoloogiaühinguga.

EENet viib arvutijoonistuste võistlusi läbi alates 2002. aastast, mil tähistati kümne aasta möödumist esimese interneti püsiühenduse käivitamisest Eestis. 14 aasta jooksul on  esitatud rohkem kui 60 000 pilti, millega saab tutvuda võistluse lehel http://joonistaja.eenet.ee.

Avapilt: 2015. aasta võistlustöö, autor on 6-aastane Ruuben Sildre. "Maailma koristamine algas siit".

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet