Algab keemiavõistlus "Kolb"


Avaldaja:Madli Leikop05. September 2016

Märksõnad:

,

Ained:Keemia

Keemiavõistlus "Kolb" ootab kuni kolmeliikmelisi võistkondi Eesti põhikoolidest ja gümnaasiumidest lahendama teoreetilisi ning praktilisi keemiaülesandeid.

Esimese eelvooru küsimustele (põhikoolile: https://goo.gl/forms/fJco4Byb9P9Qg4793 ; gümnaasiumile: https://goo.gl/forms/cS0N3Z2QAknvADgI3 ) saab vastata 17. septembrini.

Teine eelvoor toimub septembri lõpus.

Eelvoorude põhjal parimad võistkonnad pääsevad oktoobri lõpus Nõo Reaalgümnaasiumis toimuvale lõppvoorule, kus tuleb muuhulgas sooritada ka praktilisi töid laboris.

Kummagi vanuseastme parimatele võistkondadele on novembri alguses auhinnaks ekskursioon elektrijaama ning õlitehasesse Auveres ja Molycorp-Silmeti tootmisüksuste külastus Sillamäel.

Võistlusel osalemine on tasuta, eraldi registreeruma ei pea ning lõppvooru pääseb ühest koolist kuni kaks võistkonda.

Sel aastal on õpilastel võimalus osaleda ka segavõistkonnas, kuhu liikmed määrab juhuslikult kõigi soovijate seast arvuti. Selleks tuleb end kirja panna lehel https://goo.gl/forms/FGkQ9v06A9icWl9r2 hiljemalt 9. septembriks. Võistkondade koosseisud teatatakse asjaosalistele 10. septembril. Tingimuseks
on, et üks õpilane kahes võistkonnas korraga olla ei tohi. Kes esindab oma koolitiimi, see segavõistkonnas olla ei saa.

Keemiavõistlust “Kolb” toetavad Nõo Reaalgümnaasium, Molycorp-Silmet, Eesti Energia, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kalev, Rahva Raamat ja kirjastused Koolibri, Varrak, Äripäev, Loodusajakiri, Pegasus ja Atlex.

Lisainfo: http://www.facebook.com/keemiavoistlus ja kolb@keemikud.eu.

Allikas: võistluse korraldajate info. Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal:

 

 

Haridus- ja Noorteamet