Uued õppematerjalid

esitlus
Svetlana Astahhova12. Aprill 2018
mäng
Ragnar Vutt12. Aprill 2018
kodulehekülg
TiiuLe05. Jaanuar 2018
tunnikava
TiiuLe05. Jaanuar 2018

Koolimatemaatika olümpiaadi 13 parimat sai kutse tulla TalTechi õppima


Avaldaja:Madli Leikop17. Mai 2019

Mai alguses toimus Tallinnas ja Tartus esimene TalTechi koolimatemaatika olümpiaad, millest võttis osa 82 gümnasisti Eesti erinevatest koolidest. 13 parimat said kutse tulla õppima Tallinna Tehnikaülikooli.

Olümpiaadil tuli viie tunni jooksul lahendada seitse keerulist ülesannet koolimatemaatika erinevatest valdkondadest. Ülesanded nõudsid matemaatika head tundmist ja oskust praktilisi probleeme selle abil lahendada.

„Olümpiaad õnnestus suurepäraselt! Sügisel lootusrikkalt ennustatud 80 osalejat tuli täis,“ rõõmustas TalTechi koolimatemaatika olümpiaadi žürii esimees Päivo Simson. Tulemustele tuginedes tõdes ta, et ülesanded olid sobivad raskusastmega – kindlasti mitte lihtsad, aga mitte ka üleliia rasked. „Tehnikaülikoolile kohaselt oli meie üheks eesmärgiks koolimatemaatika rakendusliku väärtuse esile tõstmine ning usun, et see õnnestus,“ ütles Simson.

Esikohta jagasid Erkki Külaots (12. klass, Miina Härma Gümnaasium) ja Rasmus Saame (11. klass, Tallinna Reaalkool), kes mõlemad said maksimaalsest 110 punktist 107. Paremuselt teise tulemuse sai Toomas Tennisberg (12. klass, Hugo Treffneri Gümnaasium). Esikümnesse jõudsid ka Viljandi Gümnaasiumi ja Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi õpilased.

Olümpiaadi reeglite järgi on kahekümnel parimal prii pääse Tallinna Tehnikaülikooli õppima eeldusel, et olümpiaadi tulemus on vähemalt 60 protsenti maksimaalsest. Lävendi ületas 13 õpilast, kes said kutse tulla Tallinna Tehnikaülikooli õppima.

Õpilaste töid hindas žürii, kuhu kuulusid tehnikaülikoolist Päivo Simson, Jaan Janno, Kairi Kasemets, Jüri Kurvits, Alar Leibak, Ants Aasmaa, Tallinna Reaalkoolist Andres Talts ning Hugo Treffneri Gümnaasiumist Hele Kiisel.

Allikas: Tallinna Tehnikaülikooli info