Uued õppematerjalid

esitlus
Svetlana Astahhova12. Aprill 2018
mäng
Ragnar Vutt12. Aprill 2018
kodulehekülg
TiiuLe05. Jaanuar 2018
tunnikava
TiiuLe05. Jaanuar 2018

Infovahetuspäev keskendub keeletehnoloogia vahendite ja võimaluste kasutamisele


Avaldaja:Madli Leikop20. Mai 2019

Haridus- ja Teadusministeerium korraldab 21. mail kell 12-15 Tallinnas Lift99 saalis infovahetuspäeva Eesti keeletehnoloogide ja ettevõtete ning asutuste vahel.

Osalema on oodatud kõik, kellel keeletehnoloogia võimaluste vastu huvi või vahendite järele vajadus.

Ministeeriumi keeleosakonna projektijuht Kadri Vare märkis, et tehnoloogia on üha enam meie igapäevase elu osa ja me suhtleme selle vahendusel järjest rohkem. „Head ja kasutajasõbralikud lahendused on vajalikud pea kõigis eluvaldkondades,“ ütles Vare. „Võtame näiteks kõnetuvastuse ehk tehnoloogia, mis muudab kõne tekstiks. Kõnetuvastus on muutumas asendamatuks abiliseks näiteks meediamonitooringus ning mistahes kõnede automaatsel üleskirjutamisel, aga ka erinevate seadmetega suhtlemisel.“

Infovahetuspäeval teeb sissejuhatuse Eesti keeletehnoloogia programmist ja arendamisest Arvi Tavast. Tanel Alumäe (Tallinna Tehnikaülikool) tutvustab kõnetuvastust, Mark Fišel (Tartu Ülikool) masintõlget ja närvivõrkudel põhinevat kõnesünteesi, Martin Luts (Tilde Eesti OÜ) räägib Tilde keeletehnoloogia teenustest, Siim Orasmaa (Tartu Ülikool) vahenditest eesti keele analüüsil, faktieraldusel, hoiakute/meelsuse analüüsil jm, Raul Sirel (TEXTA OÜ) vabatekstianalüüsi kasulikkusest ettevõtte äriprotsessides, Kairit Sirts (Tartu Ülikool) närvivõrkudel põhinevatest tekstianalüüsi mudelitest, mida kasutades on võimalik luua erinevaid tekstikaeve rakendusi, Tõnis Nurk (Eesti Keele Instituut) kõnesünteesist ja teksti meelsuse määramisest.

Samuti saavad sõna ettevõtted ja asutused, et oma keeletehnoloogia vajadusi või kasutusnäiteid tutvustada. Pärast ettekandeid on võimalik vabas vormis omavahel vestelda ning vajadusi kirjeldada ja teadmisi vahetada.

Keeletehnoloogia infovahetuspäev toimub teisipäeval, 21. mail kell 12-15 Tallinnas Lift99 saalis.

Allikas: HTMi pressiteade