Uued õppematerjalid

esitlus
Svetlana Astahhova12. Aprill 2018
mäng
Ragnar Vutt12. Aprill 2018
kodulehekülg
TiiuLe05. Jaanuar 2018
tunnikava
TiiuLe05. Jaanuar 2018

Kuidas koolilapsed jääajast troopikasse jõudsid


Avaldaja:Madli Leikop20. Juuni 2019

2018/2019. õppeaastal osalesid Pärnu Rääma Põhikooli õpilased Keskkonnainvesteeringute Keskuse projektis “Jääajast troopikani”.

Projekti eesmärk oli õppekäikude abiga suurendada keskkonnateadlikkust kui pädevust õpilaste seas, sealhulgas korraldasid õppekäikudel osalenud õpilased keskkonnakuu jooksu koolis erinevaid õpitubasid.

Põnevaid projektitegevusi jätkus Pärnu Rääma Põhikooli 2. kuni 9. klassi õpilastele.

I kooliastme õpilastel oli võimalus tutvuda oma meelte abil koprarajaga, avastada üle luite raba kui ka tutvuda talulapse tegemistega Eesti ajaloos. Meie meeled aitavad meil tunnetada elu meie ümber – olgem avatud meeltega.

II kooliastme õpilastel oli võimalus uurida kalasid, mõista tervisliku toitumise põhimõtteid, avastada Eesti elukooslusi. Öeldakse, et söömine on ainus töö, mis toidab – seega on oluline, et me sööme enda organismile meelepäraseid toite.

III kooliastme õpilastel oli võimalus oma silmaga näha troopilisi ja lähistroopilisi tarbetaimi; avastada, missugune on meie suhkrutarbimine ning käia jääaja radadel (rändkivid, elustik, liustike pärandus). Taimed on maa kopsud, seega on oluline mõista, kuidas saame meie taimi nende elutegevuses toetada ning mida annavad taimed meile tagasi.

Aitäh klassijuhatajatele, õpilastele, lapsevanematele ja abilistele, kes aitasid kaasa õpilaste keskkonna-alase teadlikkuse kasvule!

Projekti rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Teksti saatis Pärnu Rääma Põhikooli ettevõtliku kooli koordinaator Mart Kimmel.

kik_est_logo__1.png