Uued õppematerjalid

esitlus
Svetlana Astahhova12. Aprill 2018
mäng
Ragnar Vutt12. Aprill 2018
kodulehekülg
TiiuLe05. Jaanuar 2018
tunnikava
TiiuLe05. Jaanuar 2018

Noored Kooli programmi kandideeris rekordarv haridusentusiaste


Avaldaja:Madli Leikop29. Oktoober 2019

146 inimest on avaldanud soovi liituda õpetamise ja eestvedamise arenguprogrammi “Noored Kooli” 14. lennuga.

Sobivaid kandidaate ootavad valikuvoorud, mille järel väljavalitud alustavad tööd õpetajana koolides üle Eesti ja arenevad kahe aastaga haridusvaldkonna eestvedajateks.

Viis nädalat kestnud värbamiskampaania tulemusena saabus Noored Kooli programmi 146 kandideerimisavaldust. Sellega on lõppenud kandideerimisperiood saanud programmi 13-aastase ajaloo edukaimaks. Noored Kooli värbamisjuht Margot Lillemäe sõnul näitab see, et haridus läheb inimestele korda. “Meile teeb suurt rõõmu, et järjest rohkem on inimesi, kes näevad enda võimalust haridusse panustada ja julgevad võtta vastutust,” ütles Lillemägi.

Esmase valiku läbinud kandidaate kutsutakse praktilisesse vooru, kus nad viivad läbi lühikese tunni ja osalevad rühmatöös. Valiku käigus kandidaatidel tuleb näidata oma motivatsiooni, suhtlemis-, koostöö- ja eneseanalüüsioskust, algatusvõimet ning õppimisega seotud väärtushinnanguid.

Valikusõela edukalt läbinud ja programmiga liitunud osalejad asuvad 2020. aasta septembris õpetajana tööle NK partnerkoolidesse, mis asuvad üle Eesti. Sellel hooajal soovitakse Noored Kooli arenguprogrammi vastu võtta 40 inimest.

Allikas: Noored Kooli pressiteade