Uued õppematerjalid

esitlus
Svetlana Astahhova12. Aprill 2018
mäng
Ragnar Vutt12. Aprill 2018
kodulehekülg
TiiuLe05. Jaanuar 2018
tunnikava
TiiuLe05. Jaanuar 2018

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli kandideerib rekordarv huvilisi


Avaldaja:Madli Leikop03. Juuli 2020

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli eile lõppenud vastuvõtul esitati 1842 kandideerimisavaldust.

„Oleme sisseastumiskonkursiga igati rahul. Hea meel on näha, et huvi tervishoiu valdkonna erialade vastu on väga suur. Kevadine pandeemia on selgelt näidanud, kui väärtuslikud on kõrgetasemelise väljaõppega tervishoiutöötajad ja see, et neid oleks riigis piisavalt,“ sõnas kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkar.

Kokku laekus vastuvõtul 421 õppekohale 1842 kandideerimisavaldust, mis on viimase viie aasta võrdluses suurim. Kõrgkooli õppekorralduse osakonna juhataja Eve Müür lisas, et kandideerijate hulgas on tänavu tavapärasest rohkem ka neid, kes lõpetasid gümnaasiumi kuld- või hõbemedaliga.

Võrreldes varasemate aastatega on oluliselt kasvanud  huvi õe õppekava vastu, kuhu esitati kokku 549 avaldust. Tavapäraselt on rakenduskõrghariduses kõige suurem konkurss füsioterapeudi õppesse asumiseks (13,8 avaldust kohale) ning suurt huvi pakub ka ämmaemanda õpe (6,6 avaldust kohale). Kutseõppes on populaarseim erakorralise meditsiini tehniku eriala, kuhu esitati 4,6 avaldust õppekohale.

Suvisel vastuvõtul ootas Tartu Tervishoiu Kõrgkool kandideerima magistriõppes terviseteaduse õppekavale, rakenduskõrgharidusõppes õe, ämmaemanda, füsioterapeudi, bioanalüütiku, radioloogiatehniku ning tervisekaitse spetsialisti õppekavadele. Kutseõppes toimus vastuvõtt massööri, tegevusjuhendaja, lapsehoidja ja erakorralise meditsiini tehniku õppekavadel.

15. novembrini saab dokumente esitada 2021. aasta alguses alustavale ingliskeelsele radiograafia magistriõppekavale kandideerimiseks. Lisainformatsioon vastuvõtu kohta http://www.nooruse.ee/vastuvott.

Allikas: Tartu Tervishoiu Kõrgkooli pressiteade