Uued õppematerjalid

esitlus
Svetlana Astahhova12. Aprill 2018
mäng
Ragnar Vutt12. Aprill 2018
kodulehekülg
TiiuLe05. Jaanuar 2018
tunnikava
TiiuLe05. Jaanuar 2018

LHV-s on õppelaenu taotluste vastuvõtt juba avatud


Avaldaja:Madli Leikop02. September 2020

LHV Pank alustas õppelaenu taotluste vastuvõtmist ning pakub sel õppeaastal õppuritele kuni 2500 eurot õppelaenu.

Kuigi riigi tagatud õppelaenu väljamakseid alustab LHV alles 15. septembrist (esmakursuslastele 1. oktoobrist), saab laenuhuviline laenutaotluse juba kohe esitada. Tänavune maksimaalne laenusumma õppeaasta kohta on 2500 eurot ning 1250 eurot juhul kui õppuri nominaalne õppeaeg jääb alla üheksa kuu. Laenuvõtja õpingud võivad kulgeda nii Eestis kui ka välismaal. 

Õppelaenu saab taotleda lepingutasuta ning laenu intress on 5% aastas. Laenu ennetähtaegset tagastamist või graafiku muudatuste tegemist pakub LHV Pank klientidele tasuta.

„Õppelaen on mõeldud eelkõige tudengeile, kes pühenduvad pigem õpingutele ja soovivad laenu abiga katta õpingute ajal tekkivaid kulutusi,“ tutvustas LHV eraisikute finantseerimise juht Catlin Vatsel. „Õppelaenu põhiosa tagasimaksed saab jätta õpingutejärgsesse aega, kui loodetavasti selleks ajaks kõrgelt haritud spetsialist meelepärase tööd on leidnud,“ lisas Vatsel.

Õppelaenu põhiosa tagasimaksmine algab hiljemalt 12 kuud pärast õpingute lõppu. Tagasimaksegraafik koostatakse perioodiks, mis on võrdne kahekordse nominaalse õppeajaga. Tähele tuleks panna, et kuni õppelaenu põhiosa tagasimaksete alguseni tuleb siiski tasuda iga aasta 1. novembril laenujäägilt arvutatud intressimakse.

Õppelaenu taotlusprotsess on lihtne. Laenu tagatiseks sobib kahe isiku käendus või Eestis asuv kinnisvara. Käendaja valikul tuleks tähele panna, et isik peab olema vähemalt 18-aastane ja tema viimase kolme kuu netosissetulek peab olema suurem kui miinimumpalk. 

Lisainfo: https://www.lhv.ee/et/oppelaen 

AllikasL LHV Panga info

 

Haridus- ja Noorteamet