Uued õppematerjalid

esitlus
Svetlana Astahhova12. Aprill 2018
mäng
Ragnar Vutt12. Aprill 2018
kodulehekülg
TiiuLe05. Jaanuar 2018
tunnikava
TiiuLe05. Jaanuar 2018

Teadlaste öö raames toimub tulevikutoidu konverents “Mis me homme sööme?”


Avaldaja:Madli Leikop07. September 2020

25. septembril toimub AHHAA teaduskeskuses Teadlaste öö raames tulevikutoidu konverents “Mis me homme sööme?”, mis keskendub kolmele suuremale alateemale: toidu raiskamine, taimekaitsevahendid ja GMOd meie toidulaual ning taimetoitlus ja omnivoorlus.

Peakorraldaja Helin Haga avaldas lootust, et valitud teemad pakuvad kuulajatele üllatavaid uusi fakte ning tekitavad publiku ja esinejate vahel elava arutelu. “Lisaks ametlikele ettekannetele ja paneeldiskussioonidele saab töötubades valmistada lämmastikujäätist ja uurida toidu vaakumpakendamise põhimõtteid,” selgitas ta.

Haga ütles, et tulevikutoidu ümber keerleb erinevaid müüte ja kahtlusi, millesse konverents püüab selgust tuua. “Kindlasti leidub meist osade jaoks tulevikus nii laboris kasvatatud liha kui ka putukatest roogasid, välistatud pole ka taimsete alternatiivide üha parem valik erinevates toidugruppides,” selgitas ta.  

Peakorraldaja sõnul on konverentsi eesmärk anda kõigile külastajatele kaasa mõned head näpunäited ja uudiskillud, mille põhjal saaks teha informeeritud toiduvalikuid. “Loodame, et hoolimata maailma looduse ja majanduse keerulistest olukorrast ei jää konverentsilt kõlama mitte üksnes probleemid, vaid ka võimalikud lahendused,” rääkis Helin Haga. Ta lisas, et konverentsile on oodatud kõik täiskasvanud huvilised, mitte ainult erialaspetsialistid.

Helin Haga märkis, et koroonaohu tõttu tuleb osalejatel arvestada veidi rangemate nõuetega. “Konverents toimub Teadlaste öö raames ja on kõigile osalejatele tasuta, aga ohutuse tagamiseks määrame me sel korral kõikidele registreerunutele numbrilised istekohad, mis on siduvad,” selgitas ta.

Haga rääkis, et Teaduskeskus AHHAA on alates 2017. aastast osalenud üle-Euroopalises projektis FIT4FOOD2030, mille eesmärgiks on viia ellu Euroopa Liidu FOOD 2030 arengukava – muuta Euroopa toidusüsteem jätkusuutlikuks, “tulevikukindlaks” ja kaasavaks. “Konverents on AHHAA-poolse projektitegevuse lõppakord, millega soovime tuua kokku eri valdkondade eksperdid, et näidata, mida Eestis tehakse selleks, et toidusüsteem (alates tootmisest ja kasvatamisest kuni lõpptarbijani jõudmiseni) muutuks tõhusamaks ja paindlikumaks,” sõnas ta.

Tulevikutoidu konverents “Mis me homme sööme?” toimub 25. septembril kell 10.30 AHHAA teaduskeskuses. Osalemine on tasuta, vajalik on registreerimine: www.teadlasteöö.ee/tulevikutoit.

Konverents toimub projekti FIT4FOOD2030 raames, mis on rahastatud Euroopa Liidu Horisont 2020 teaduse ja innovatsiooni raamprogrammist, lepingu number 774088.

Allikas: AHHAA teaduskeskuse pressiteade

 

Haridus- ja Noorteamet