Oskuste ÖÖ toob virtuaalsed töötoad otse koju


Avaldaja:Madli Leikop12. November 2020

12. novembril toimub Euroopa kutseoskuste nädala raames traditsiooniline Oskuste ÖÖ.

13 kutsekooli üle Eesti kutsuvad osalema virtuaalsetes töötubades, et tutvustada erinevate tegevuste kaudu oskusõppe võimalusi ja lasta kõigil avastada oma andeid.

„Kutseõppeasutustesse on kasulikke oskusi omandama oodatud nii noored kui ka juba töökogemusega inimesed. Esmatutvuse koolide pakutavaga võib teha juba täna toimuval Oskuste ÖÖl, kus soovijad saavad osaleda virtuaalsetes töötubades või kuulata näiteks veebiloenguid,“ nendib Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse büroo juht Teet Tiko. 

Tartu Kutsehariduskeskuse turundus- ja kommunikatsioonijuhi Kaire Metsa sõnul toimub koolis 12 erinevat virtuaalset meistriklassi ning rõõmustab, et huvi on olnud üllatavalt suur. „Osalejaid on rohkem kui mullu! Arvatavasti aitab kaasa ka see, et veebikoolitustes saavad inimesed kaasa lüüa üle Eesti – Viimsist Värskani,“ tõdeb Mets ning toob välja, et enim on registreerunuid Exceli algõppesse, pritsküpsiste meistriklassi ning vanadest teksadest ehete valmistamise töötuppa. 

Ka Pärnumaa Kutsehariduskeskuse jaoks saabub Oskuste ÖÖ sel aastal teisiti. „Meil on suurepärane võimalus video vahendusel näidata õpetajate ja õpilaste loovust ning välja tuua lihtsaid, kuid põnevaid tegevusi. Loodame, et äratame nii inimestes huvi isetegemise vastu ning kirge uusi teadmisi ja oskusi omandada,“ räägib kooli turundus- ja kommunikatsioonijuht Eda Amur. Amuri sõnul saavad sel ööl maiasmokad selgeks nii koduse jäätise tegemise kui ka õhulise besee valmistamise. Samuti jagatakse tarkusi õmbluskunstis, otsitakse üllatust kõrvitsast ning õpitakse ära tundma võltsitud rahatähte. „Pärnumaa Kutsehariduskeskus kutsub kõiki tegusaid inimesi midagi uut õppima,“ julgustab Amur huvilisi kaasa lööma.

Ülevaate Oskuste ÖÖ programmist leiab kutsehariduse infoportaalist ning Euroopa kõikidest sündmustest Euroopa Komisjoni kodulehelt.

 Oskuste ÖÖ tegevusi koordineerib Haridus- ja Noorteamet.

Euroopa kutseoskuste nädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on muuta kvaliteetseid oskusi ja tööturul väljavaateid pakkuv kutseharidus ja -koolitus ligitõmbavamaks. Selle kestel korraldavad osalevad riigid üle kogu Euroopa nii kohalikul, piirkondlikul kui ka riiklikul tasandil sündmusi. Euroopa kutseoskuste nädal toimus esimest korda 2016. aastal.

Allikas: HTMi pressiteade

Haridus- ja Noorteamet