Eesti Teadusagentuur ja Eesti Teaduste Akadeemia ootavad teaduse ja tehnoloogia populariseerimise auhinnale kandideerima kõiki, kes on silma paistnud teaduse, teadussaavutuste ja teadlaste töö tutvustamisega laiemale avalikkusele.
11. augustil lõppes Noored Kooli (NK) 10. lennul ettevalmistuskoolitus, mille läbiviijad tegid omalt poolt kõik, et noor õpetaja oleks 1. septembril valmis klassi ette astuma. Sel sügisel lähevad NK 23 uut osalejat 18 kooli üle Eesti.
Sel suvel on nupukate lahenduste inkubaatoris arenguhüpet tegemas kolm haridusalgatust, mille tegevustel tasub silm peal hoida juba algaval õppeaastal, vahendab Huvitava Kooli blogi.
Haridus- ja Teadusministeerium saatis partneritele tagasisidestamiseks noorsootöö seaduse muutmise eelnõu, millega luuakse alus huvihariduse ja huvitegevuse täiendava riigipoolse toetussüsteemi rakendamiseks.
Riik suunab üle 800 000 euro Eesti inimeste võõrkeelteoskuse ja mitte-eestlaste eesti keele oskuse arendamisse, et inimeste keelteoskus vastaks paremini tööturu vajadustele.
Põlva-, Valga- ja Võrumaa huvikoolid said Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatud projektikonkursi “Varaait vol 12” kaudu kokku 10 150 eurot toetust tegevuste elluviimiseks ja vahendite parandamiseks.Pärnumaa huvikoolid said toetust 14 090 eurot.
Tallinna Ülikooli Konfutsiuse Instituut teeb üldhariduskoolidega jätkuvalt koostööd hiina keele õpetamisel. Hetkel on õpetajad juba välja valitud ja käivad ettevalmistused uute õpetajate Eestisse saabumiseks.
IT Kolledži päeva- ja õhtuõppe eestikeelsetele õppekavadele esitati 528 sisseastumisavaldust. Populaarseim õppekava oli IT süsteemide arendus, kuhu soovib õppima asuda 282 huvilist ehk üle poole sisseastujatest.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) ja Skype Eesti valisid välja loodus- ja täppisteadusi õppivad noored, kes saavad 8000 euro suuruse stipendiumi magistriõpinguteks välisülikoolides. Tänavused stipendiaadid on Ksenia Niglas ja Ants Remm.