Õppija kuu

 • Mikk Tarros: mida ootab noortelt tööandja?

  Mikk Tarros: mida ootab noortelt tööandja?

  11. Juuli 2016
  Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatuse aseesimees Mikk Tarros kirjutab, et tänapäeva noortel napib töökogemusest, mistõttu on raske vastata tulevaste tööandjate ootustele. Ta toob välja, et tööandjad ei peaks kartma noorte palkamist, kel kogemusi küll pole, kuid tahtmist seevastu palju.
 • HITSA ja LHV premeerivad parimaid IKT erialade lõputööde autoreid

  HITSA ja LHV premeerivad parimaid IKT erialade lõputööde autoreid

  06. Juuli 2016
  Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) on valinud koostöös LHV-ga välja parimad kõrgkoolide info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna lõputööd, mille autorid pälvivad LHV stipendiumi. Tänavused stipendiaadid on Tallinna Tehnikaülikooli värsked vilistlased Liisi Soots ja Viktor Reinok.
 • Riik suunab 1,5 miljonit eurot noorte teadushuvi tekitamisse

  Riik suunab 1,5 miljonit eurot noorte teadushuvi tekitamisse

  05. Juuli 2016
  Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi allkirjastas 1,5 miljoni euro suuruse teaduse populariseerimise meetme „Teeme+“, mille eesmärk on suurendada õpilaste huvi loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia (LTT) erialade vastu.
 • Teadusmaleva noored panustavad ESTCube-2 ehitusse

  Teadusmaleva noored panustavad ESTCube-2 ehitusse

  04. Juuli 2016
  4. juulil antakse juba viiendat korda Tõraveres start teadusmalevale, kus teadushuvilised koolinoored saavad süvitsi tutvuda teadlase elukutsega isikliku kogemuse kaudu. Selle aasta teadusmaleva suur väljakutse on ESTCube-2 satelliidi ehitamises osalemine.
 • Koolielu ainekuud kokkuvõetuna

  Koolielu ainekuud kokkuvõetuna

  31. Mai 2016
  Õppeaasta jooksul ilmus seitsmel ainekuul 153 temaatilist artiklit ja uudist, toimus 13 veebiseminari, viidi läbi 2 veebikursust, ilmus 28 nädala äppi, tutvustati 9 töövahendit, 9 õpilugu ning toimus 10 projekti/konkurssi ja aktsiooni.
 • Õppija kuu: Mis on õppimine?

  Õppija kuu: Mis on õppimine?

  03. Mai 2016
  Koolielu portaali õppija kuu raames viidi läbi küsitlus, milles oli vaid üks küsimus: mida tähendab teie jaoks õppimine? Vastuseid oli väga erinevaid - ühesõnalistest kuni pikkade arutlevate lõikudeni.
 • Õppija kuu: muna õpetab kana ja kukke ning teised lood. Õpilood ja näited

  Õppija kuu: muna õpetab kana ja kukke ning teised lood. Õpilood ja näited

  29. Aprill 2016
  Õppija kuul on paslik meenutada kahe õpiloo - „Õpetajavaba tund“ ja „Muna õpetab kana ja kukke“ - katsetamist ja tuua esile tulemusi ning viidata valminud põnevatele materjalidele.
 • Kuidas tunnis filmi vaadata ning seda katkestamata õpilastele selgitusi jagada?

  Kuidas tunnis filmi vaadata ning seda katkestamata õpilastele selgitusi jagada?

  21. Aprill 2016
  Kas oled kunagi näidanud õpilastele filmi ja tundnud vajadust ikka ja jälle seda katkestada, et midagi olulist lisada või selgitusi jagada? Aga sa ei tihka, sest pidevad pausid häirivad ja ärritavad õpilasi – neile lubati ju ometi filmivaatamist. Taani kogemust vahendab Kristi Vahenurm.
 • Õppija kuu: mis on õppimine?

  Õppija kuu: mis on õppimine?

  11. Aprill 2016
  Koolielu portaalis on aprill õppija kuu ja selle raames me soovime teada saada igaühe arvamust selle kohta, mis on õppimine. Täida ankeet ja võida auhind!
 • Muljetavaldavate võimalustega Soome koolid

  Muljetavaldavate võimalustega Soome koolid

  07. Aprill 2016
  Märtsikuu viimasel päeval külastas 12-liikmeline haridustehnoloogidest ja HITSA töötajatest koosnev delegatsioon* kahte Soome üldhariduskooli. Põnev oli näha, kuidas ellu ärkas teoorias palju kuuldud mõiste “muutunud õpikäsitus”.