Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks kuulutas Eesti Lugemisühing koostöös Paide Ühisgümnaasiumiga 2017. aasta septembrikuus Lasila mõisakoolis välja kaheksanda väikeste kodu-uurijate konkursi teemal „Meie pere 100 aastat tagasi“.
Noortevaldkonna tunnustuskonkursil pälvisid aasta noorsootöötaja tiitli Eesti Noorteühenduste Liidu juhatuse esimees Ivo Visak ja Riin Luks, kes tegutseb Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduses projekti „Nopi üles“ juhina.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse strateegia aastateks 2018 – 2020 tähtsustab HITSA rolli digipädevuste arendamisel ja ühtlustamisel Eesti ühiskonnas kõige laiemas mõttes. HITSA on Eesti haridus- ja teadusasutustele sisuline ja tehniline uuendusmeelne partner ning koostöövõrgustiku pakkuja.
Kuressaare Ametikooli osalusel algas rahvusvaheline projekt Jobs4Tech, mille eesmärgiks on hakata tarkvaraarenduse õppijatele andma oskusi virtuaalse ning liitreaalsuse loomise kohta ja teadvustada nende tehnoloogiate võimalusi.
Kas sul on salajane valem, mis innustaks uudishimulikke noori? Insplay ja Robomiku koostöös LEGO Educationiga otsivad õpetajaid, kes oskavad LEGO klotside abil innustada uudishimulikke noori.
Haridus- ja Teadusministeerium on koostöös kõrgkoolide ja teiste partneritega uuendamas kõrgharidusseadustikku. Eesmärk on korrastada ja lihtsustada valdkonna õigusakte seades esikohale õppija õigused ja kohustused.
Sel kevadel käivitub e-õppe pilootprogramm, mille abiga on gümnaasiumi- ja kutsekoolide õpilastel võimalus läbida ainete kursuseid koolist eemal olles või lausa teises koolis õppides, vahendab ERRi uudisteportaal.
19. jaanuaril toimus TTÜ IT Kolledžis küberkaitse seminar tüdrukutele, kus osales 50 huvilist põhikoolidest ja gümnaasiumidest. Päeva põhiteemana arutleti, kuidas saada hakkama digimaailmas ja mõelda nagu küberkaitsja.
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) korraldab viiendat aastat ressursisäästu konkurssi Negavatt, mis ootab taas nutikaid ideid. Neist parimad tehakse kuni 10 000 euro eest teoks. Ideede esitamise tähtaeg on 25. veebruar 2018.