Kandideerimine Noored Kooli 11. lendu on avatud. Noored Kooli programm loob keskkonna haridusliidrite põlvkonna kujunemiseks, kes töötavad laste individuaalse ja tervikliku arengu nimel, alustades neist, kellel on lisatuge enim vaja.
Eesti Teadusagentuur kutsub õpilasi esitama oma uurimistööd 2017. aasta õpilaste teadustööde riiklikule konkursile. Konkursitööde esitamise tähtaeg on 1. märts 2017.
Akadeemiake avaldas seitse õpilaste kõrgetasemelist uurimistööd. Seekordses numbris on midagi nii humanitaarile kui ka loodushuvilisele, nii ajaloolist hindavale kui ka uuega kaasas käivale, nii oma arvamuse väljendamist kui ka biograafilist lähenemist.
Reedel, 20. jaanuaril kell 16.00-17.00 toimub veebiseminar „eTwinning Live – Adobe Connecti kasutamine“; esmaspäeval, 23. jaanuaril kell 18.00-19.00 toimub veebiseminar „Suhtlemine veebipõhistes projektides“.
MTÜ Mondo kutsub 20 Eesti noort osalema sotsiaalmeedia talvekoolis, mis toimub 16.-19. veebruarini Pärnus. Osalevad 50 noort Soomest, Eestist, Lätist ja Leedust. Õpitakse, kuidas tõhusat pagulustemaatikaga seotud sotsiaalmeediakampaaniat üles ehitada ja läbi viia.
Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond EPALE otsib täiskasvanuhariduse valdkonna asjatundjaid, kes on valmis panustama veebipõhise kogukonna arengusse ning seeläbi looma tugevat üleeuroopalist täiskasvanuhariduse kogukonda.
Haridus- ja Teadusministeeriumi tellitud uuringu „Infotehnoloogiliste võimaluste rakendamine noorsootöös“ eesmärk oli hinnata digilahenduste kasutuselevõtu võimalusi noorsootöös ning pakkuda välja uusi lahendusi või olemasolevate edasiarendusi, millega toetada nii noorsootöötajaid kui noori.
Ka jaanuaris jätkub algatus "Nutitund igasse kooli!". Jaanuarikuu teema on digi-lapsevanemad ehk oodatakse postitusi, kus tuuakse näiteid kooli-kodu koostööst digivaldkonnas.
14. jaanuaril algavad selle hooaja FIRST LEGO League Eesti eelvoorud. Sel hooajal võtab robotivõistlustest osa rekordarv meeskondi: 111 meeskonda ligi 800 noorrobootikuga.