Uued õppematerjalid

esitlus
Svetlana Astahhova12. Aprill 2018
mäng
Ragnar Vutt12. Aprill 2018
kodulehekülg
TiiuLe05. Jaanuar 2018
tunnikava
TiiuLe05. Jaanuar 2018

Sajad noored asuvad ideedest ärimudeleid arendama


Avaldaja:Madli Leikop13. Veebruar 2017

Neljapäeval, 16. veebruaril kell 16.00 kogunevad Dorpati konverentsikeskuses juba kolmandat korda ettevõtjad ja õppurid Ideelabori inspiratsiooniüritusele Ideede Raju, et üheskoos erinevate valdkondade murekohtadele innovatiivseid lahendusi välja mõelda.

Ideede Raju toob tänavu kokku 20 edumeelset ettevõtet ja üle 200 noore õppuri, kes soovivad üritusel saada oskuseid ja kogemusi ideest ärimudeli arendamise ja selle teostatavuse testimiseni praktikas. 

Inspiratsiooniürituse peaesineja on Mooncascade’i kaasasutaja ja tegevjuht Asko Seeba, kes oli ka Skype’i sünni juures ning kes võib tunda uhkust Eesti kõige kiiremini kasvava tarkvaraettevõtte loomise üle. Lisaks jagab oma ettevõtjaks kasvamise lugu Eda Vallimäe, kes sügisel projektiga Senior Gym Ideelabori STARTER programmi lõpetas ning nüüd Ajujahi kolmekümne parima seas on. 

Ideelabori juhataja Margit Ahoneni sõnul on mitmed Ideede Rajul tekkinud ideed jõudnud ka reaalselt toimivate ettevõteteni. „Ideede rajul ja STARTER programmis osalesid näiteks ka TÜ üliõpilased Karl-Sander Erss ja Joonas Põder, kelle ettevõte Konku, mis aitab maakleritasuta kokku viia üürile soovijad  ja üürile võtjad, on tänaseks saanud esimesed kliendid,“ toob Ahonen näite. 

Ürituse teises pooles saavad õppurid võtta osa maailmakohviku formaadis arutelust, kus osalejad jagunevad teemalaudadesse, mida juhivad Sprayprinter, ESTCube, Wisemile, SportID, Psühhobuss, Your Design Works, FeelingStream, 1oT Mobi jt ettevõtete asutajad. Aruteluteemad varieeruvad disainist kosmosetehnoloogiani ja jagamis-majandusest keskkonnahoiuni, seega leiab igaüks enesele südamelähedase teema. 

Margit Ahoneni sõnul on Ideede Raju üks väheseid üritusi, kus tõesti igaühel on võimalus oma loovus ja kujutlusvõime valla lasta ja huvi pakkuvas teemalauas ideid genereerida. „Vabas ja inspireerivas õhkkonnas, kus ainuke eesmärk on mõelda julgeid mõtteid, mis muudavad maailma paremaks, kujuneb enneolematu, üksteisest ja ühiskonnast hooliv atmosfäär. Oleme korraldanud Ideede Raju kahel korral ja ürituse lõppedes on näha, kuidas vestlus äsja tutvunud inimeste vahel ei taha lõppeda,“ rõhutab Ahonen head kontaktide loomise võimalust. 

Ideelabori üritustele on oodatud kõikide valdkondade õppurid, kes soovivad saada oskusi ja kogemusi, kuidas ideest ärimudel arendada ja selle teostatavust praktikas testida - eelnev kogemus või idee olemasolu ei ole nõutav.

Vajalik on eelnev registreerimine. Ürituse ajakava ja registreerimisvorm on leitav siit: http://www.ideelabor.ut.ee/kalender/ideede-raju-2017

Allikas: TÜ pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal:

 

Harno logo