•  

  Eesti sai kutse asuda arendama Aasia ja Euroopa haridusinnovatsiooni

  17. Juuni 2019
  Eile Singapuris lõppenud Aasia-Euroopa koostööfoorumil (ASEF) tehti Eestile ettepanek osaleda koos Suurbritannia ja Jaapaniga kokku ühises hariduse infotehnoloogiliste, sealhulgas tehisintellekti arendamist puudutavas ühisettevõtmises.
 • Uued võimalused informaatikaõpetaja õppes

  Uued võimalused informaatikaõpetaja õppes

  17. Juuni 2019
  Suve algus on valikute tegemise aeg – kes valib sihtkohta puhkuseks, kes kooli edasiõppimiseks. Kõrgkoolid pakuvad bakalaureuse- ja magistriõppes ka täiesti uusi erialasid, mille õppekavad on sündinud reaalsest vajadusest: tööd on, aga spetsialiste napib.
 • Tallinnas toimub Euroopa suurim teadus- ja haridusvõrkude konverents

  Tallinnas toimub Euroopa suurim teadus- ja haridusvõrkude konverents

  17. Juuni 2019
  16. kuni 20. juunini toimub Kultuurikatlas Euroopa suurim teadus- ja haridusvõrkude konverents TNC19, mis toob Eestisse IT valdkonna asjatundjaid kogu maailmast. Eesti poolt võõrustab konverentsi HITSA EENet.
 • Keskkonnahariduse suveakadeemia Väätsal

  Keskkonnahariduse suveakadeemia Väätsal

  17. Juuni 2019
  Eesti Keskkonnahariduse Ühing kutsub kõiki huvilisi 9.–10. augustil Väätsale keskkonnahariduse suveakadeemiasse, mis keskendub viimasel ajal üha enam silmatorkavale keskkonnaaktivismile.
 • Enamik õppureid ja õpetajaid on kutseharidusega rahul

  Enamik õppureid ja õpetajaid on kutseharidusega rahul

  14. Juuni 2019
  Haridus- ja Teadusministeeriumis valminud analüüsi põhjal on 80 protsenti kutseõppuritest rahul teadmiste ja oskustega, mida kutsekoolid pakuvad. Kõrgeima hinde rahulolule on andnud käsitöö ja lastehoiu õppekavarühmade õppurid, madalaima aga IT-erialade õppurid.
 • Startisid ProgeTiigri saadikud

  Startisid ProgeTiigri saadikud

  14. Juuni 2019
  Et kõigil õpilastel olenemata elukohast oleks võimalus oma kodukandis IT-õpet saada, alustasid 2019. aasta kevadel Eesti maakondades tööd HITSA ProgeTiigri programmi piirkondlikud nõustajad.
 • Tunnusta parimaid teaduse populariseerijaid

  Tunnusta parimaid teaduse populariseerijaid

  13. Juuni 2019
  Eesti Teadusagentuur ootab kandidaate tänavustele teaduse populariseerimise auhindadele, millega tunnustatakse silmapaistvaid teadusest kõnelejaid ning innustatakse teadusest ühiskonnas rohkem rääkima ja kirjutama.
 • Toredad päevad ja õuesõpe Valmieras

  Toredad päevad ja õuesõpe Valmieras

  13. Juuni 2019
  5.-8. juunini toimus Lätis Valmieras eTwinningu rahvusvaheline kontaktseminar “Outdoor learning methods”, mis keskendus õuesõppe meetoditele ja projektõppe lõimimisele erinevatesse ainetundidesse ning oli suunatud põhikooli- ja gümnaasiumiõpetajatele.
 • Kübertalentide võistluse parimad osalevad rahvusvahelisel võistlusel "European Cyber Security Challenge"

  Kübertalentide võistluse parimad osalevad rahvusvahelisel võistlusel "European Cyber Security...

  13. Juuni 2019
  12. juunil toimus Tallinna Tehnikaülikoolis küberturvalisuse konverents ja noorte küberkaitse talentide suurvõistluse lõppvoor Kübernaaskel.
 • Projektitööst Poolas: Erasmus+ projekt "Questions for Europe? Answers from Europe!"

  Projektitööst Poolas: Erasmus+ projekt "Questions for Europe? Answers from Europe!"

  13. Juuni 2019
  Erasmus+ projekti raames käisid Tallinna 21. Kooli kümnenda klassi õpilased Tuule Kangur, Lisett Sigur, Oskar Johannes Fromm, Hugo Georg Kalaus ja Iiris Rodin ning õpetajad Polina Martila ja Merike Kaus Poolas, Koninis.