Uued õppematerjalid

esitlus
Svetlana Astahhova12. Aprill 2018
mäng
Ragnar Vutt12. Aprill 2018
kodulehekülg
TiiuLe05. Jaanuar 2018
tunnikava
TiiuLe05. Jaanuar 2018

IT-nohikud süstivad koolinoortesse tehnoloogiavaimustust


Avaldaja:Madli Leikop15. Aprill 2019

Sel nädalal tuuritab mööda Eesti väikekoole Geeks on Wheels projekt, mille raames tutvustavad noored IT-tudengid väljaspool suuri tõmbekeskusi õppivatele koolinoortele inspireerivat tehnoloogiamaailma.

Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli IT-tudengid suunduvad projektiga Geeks on Wheels ehk nohikud ratastel Kanepi, Kauksi ja Alatskivi koolidesse, kus korraldavad õpilastele riistvara-, programmeerimise, tehnika- ja motivatsioonilaboreid ning tutvustavad vingeid tehnikavidinaid, mida saab ise järgi proovida – näiteks avastada põnevat virtuaalreaalsusmaailma. Lisaks saavad õpilased oma täpsuse ja osavuse panna proovile Xbox võistlustel, kus parimaid ootavad ka auhinnad.  

Geeks on Wheelsi peakorraldaja Lars Asi sõnul on nohikute eesmärk motiveerida õpilasi IT-maailma avastama ja tehnikaalaseid oskusi kasulikult ära kasutama, aga panna ka noori kaaluma IT-erialasid karjäärivalikuid tehes.

“Eelkõige tahame innustada 5.-12. klasside õpilasi, kuid oodatud on ka nooremad õpilased, õpetajad ja lapsevanemad, kes infotehnoloogiast rohkem teada tahaksid. Õpetame mängides ja ise läbi proovides näiteks seda, kuidas arvutit lahti võtta ja tagasi kokku panna, kuidas kirjutada koodi, aga ka seda, kuidas tehnikaga ümber käia,” rääkis Asi. 

Tema sõnul on eelnevate aastate tuurid ka noori IT-d õppima julgustanud. “Näiteks kuus aastat tagasi Kanepi gümnaasiumis korraldatud töötoas osalenud Alo õpib täna Tallinna Tehnikaülikooli IT-teaduskonnas ning juhendab tänavusel tuuril riistvara õpituba,” rääkis ta.

Projekti korraldaja Eva Ikkoneni sõnul on Geeks on Wheelsi projekti eesmärk näidata õpilastele, et IT on valdkond, kus võivad end mugavalt tunda kõik noored. “Tehnoloogia tähtsus aina kasvab ning inimestel tuleb sellega sammu pidada. Loodame, et õpilased võtavad õpitubadest saadud tehnikavaimustuse koju kaasa ning nakatavad sellega ka oma vanemaid,” ütles Ikkonen.  

Tuuri raames toimuvatel koolipäevadel pakub meelelahutust Xbox Kinect mängukonsool, mis jälgib mängija kehaliigutusi ja kannab need edasi mängus tegutsevale tegelaskujule. Õpilased saavad oma täpsuse ja osavuse proovile panna võistlustes, kus parimaid ootavad auhinnad. 

Aravete_riistvaralabor_2019.jpg

Aravete Keskkooli noored riistvaralaboris

Geeks on Wheels ehk nohikud ratastel on tudengialgatus, mis toimus esimest korda 2013. aastal. Nohikute eesmärk on jagada ärksatele koolinoortele tehnoloogiavaimustust ja teadmisi ning käia koolides tõmbekeskustest väljaspool. Projekti aitavad korraldada Microsoft Eesti, Nissan, Finestmedia, Photopoint jt. 

Allikas ja foto: korraldjate info

Samal teemal: